امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78974
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «ام.‌تی.‌وی‌»،‌«نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان با حضور در نشستی مطبوعاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «ام.‌تی.‌وی‌»،‌«نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان با حضور در نشستی مطبوعاتی زمان اجرای طرح امنیتی در شهرک «الطفیل» را صبح فردا (سه‌شنبه) اعلام کرد و تاکید کرد: در اجرای این طرح، ارتش، نیروهای امنیت عمومی و نیروهای امنیت داخلی شرکت خواهند کرد و اجازه ورود به هیچ فرد مسلحی به «الطفیل» داده نخواهد شد.

وی هدف از اجرای طرح امنیتی در الطفیل را رساندن کمک‌های غذایی به اهالی این شهرک و خارج ساختن مجروحان خواند.

این گزارش حاکی است که المشنوق تاکید کرده است که از شورای وزیران لبنان خواهد خواست که شکایتی را درباره اوضاع الطفیل به شورای امنیت ارائه کند.

پیش از این «نهاد المشنوق» وزیر کشورلبنان در جلسه امنیتی که در مقر وزارت متبوعش برگزار شد، با اشاره به اشغال شدن شهرک «الطفیل» واقع در مناطق مرزی با سوریه توسط افراد مسلح فعال در سوریه گفت: مقرر شد که به هیچ کدام از عناصر گروهک‌های مسلح اجازه خروج از این شهرک داده نشود.

المشنوق در این جلسه که با حضور «وفیق صفا» مسئول یگان هماهنگی و ارتباطات حزب الله لبنان برگزار شد، برقراری تماس و هماهنگی با این حزب به منظور حل مشکل این شهرک را ضروری خواند و تاکید کرد که رهبران این حزب تعامل مثبت و سازنده‌ای در این زمینه‌ نشان دادند.

بر اساس این گزارش، شهرک لبنانی الطفیل در مناطق هم مرز با سوریه قرار دارد که مسیر ورود و خروج از داخل خاک سوریه صورت می‌گیرد. بعد از نبرد القلمون، بسیاری از افراد مسلح که فرار را بر قرار ترجیح دادند، وارد این شهرک لبنانی شده و آن را به اشغال خود در آوردند.

طرح امنیتی لبنان در طرابلس و البقاع با موفقیت اجرا شده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها