امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7898
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، از تحویل زودتر سکه‌های پیش فروش شده خبر داد و گفت: ما تصمیم گرفتیم سکه‌ها را 4 ماه زودتر از موعد مقرر تحویل بدهیم.

وی همچنین از تقویت مرکز مبادلات ارزی خبر داد و گفت:‌ در طول دو ماه گذشته بین 2.8 تا 3 میلیارد دلار ارز مرجع به مرکز مبادلات تحویل داده شده همچنین دو میلیارد دلار نیز ارز مرجع به بحث کالاهای اساسی اختصاص یافته است.

همچنین بهمنی از اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با تحریم‌های جدید آمریکا بر علیه ایران خبر داد و گفت: ما نمی‌توانیم تمام مسائل را بازگو کنیم اما زمانی که بحث تحریم طلا پیش آمد ما به اندازه 15 سال مصرف طلا در کشور در بانک مرکزی ذخیره کردیم به طور حتم تدابیر لازم برای مقابله با طرح‌های دشمن در بانک مرکزی اتخاذ شده است.

همچنین بهمنی در پاسخ به سؤالی درباره کنترل نرخ تورم در دولت گفت: خوشبختانه با تدابیری همچون فروش سکه و اوراق مشارکت میزان رشد نقدینگی در 30 درصد و میزان تورم در 30.2 درصد مهار شد و دولت نیز کنترل‌های لازم را برای مهار قیمت‌ها انجام خواهد داد.

همچنین بهمنی در پاسخ به سؤالی درباره اختصاص ارز مرجع به دارو گفت: تا لحظه‌ای که من صحبت می‌کنم ارز مرجع به دارو اختصاص یافته است و سال گذشته نیز بیش از سال‌های گذشته ارز مرجع به دارو اختصاص پیدا کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها