امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78983
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه العرب، چاپ لندن و نزدیک به مقامات سعودی منابع مطلع عربستان فاش کردند که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه العرب، چاپ لندن و نزدیک به مقامات سعودی منابع مطلع عربستان فاش کردند که مقامات این کشور تصمیم دارند تا اتحادیه جهانی «علماء المسلمین» که یوسف القرضاوی در راس آن قرار دارد را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

از سوی دیگر یوسف القرضاوی پیامی را برای عربستانی‌ها فرستاده است مبنی بر اینکه ملک عبد الله پادشاه این کشور را بسیار دوست دارد و اینکه وی در هیچ فعالیت ضد عربستانی مشارکت نکرده است.

منابع سعودی مطلع به روزنامه العرب گفته‌اند که اتحادیه جهانی علماء المسلمین یکی از زیر مجموعه‌های گروه اخوان المسلمین است و ریاض تصمیم دارد این اتحادیه را در لیست گروه های تروریستی خود قرار دهد.

پیشتر عربستان سعودی گروه اخوان المسلمین را در کنار گروه‌هایی مثل داعش،حوثی‌ها در یمن و جبهة النصرة در لیست اول گروه‌های تروریستی قرار داده بود.

همچنین این منابع فاش کردند که قرضاوی به اطلاع مقامات عربستانی رسانیده است که دوست دارد برای انجام برخی از آزمایش‌های پزشکی به عربستان سفر کند.

روز گذشته یوسف القرضاوی اعلام کرد: «موضع شخصی من بیانگر موضع حکومت قطر نیست؛ چرا که بنده هیچ منصب رسمی ندارم و فقط نظر شخصی خودم را بیان می کنم.»

بحران دیپلماتیک و سیاسی بین قطر و کشورهای عربستان، امارات و بحرین بر سر حمایت دوحه از اخوان المسلیمن و یوسف القرضاوی در ماه‌های گذشته شدت یافته است و این موضوع به فراخوان سفرای سه کشور یاد شده از دوحه انجامید.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر تفاهم قطر با سه کشور عربستان، بحرین و امارات منتشر شد که حکایت از تصمیم قطر برای اخراج رهبران اخوان المسلمین و شخص القرضاوی از دوحه (به تونس یا یمن) دارد.

بنا بر گزارش‌های خبری دو روز گذشته، دولت قطر به رهبران اخوان المسلمین حاضر در این کشور اعلام کرده است که از هرگونه اظهار نظر مطبوعاتی خودداری کرده و سکوت پیشه کنند تا مقدمات خروج آنها از کشور فراهم شود.

همچنین دولتمردان قطری قصد دارند، «شیخ یوسف القرضاوی» را از کشور خارج کرده و راهی تونس یا یمن یا احتمالا سودان کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها