امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78988
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عبدالله النسور، نخست وزیر اردن امروز دوشنبه درباره وضعیت «فواز العیطان»، سفیر کشورش در لیبی که سه ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عبدالله النسور، نخست وزیر اردن امروز دوشنبه درباره وضعیت «فواز العیطان»، سفیر کشورش در لیبی که سه شنبه گذشته به دست افراد مسلح ناشناس در طرابلس ربوده شده اطمینان خاطر داد.

در همین راستا محمد عبدالعزیز وزیر خارجه لیبی در گفت‌وگو با خبرگزاری اردنی(عمون) هم وعده داد که اخبار خوبی را درباره العیطان ظرف سه روز آینده خواهیم شنید و انتظار داریم وی آزاد شود.

وی همچنین تاکید کرد حال العیطان خوب است و تماس‌ها با دولت اردن و ربایندگان برای پایان دادن به قضیه ربودن وی ادامه دارد.

وزیر خارجه لیبی همچنین گفت که اخبار منتشر شده درباره اینکه سفیر اردن دیروز آزاد شده درست نیست.

وی افزود: ربایندگان گروهی هستند که خارج از قانون عمل می‌کنند و آزادی یکی از بازداشتی‌ها در زندان‌های اردن را می‌خواهند.

وزیر خارجه لیبی گفت: ما نمی‌خواهیم به مرحله‌ای برسیم که برای پایان دادن به این قضیه متوسل به زور شویم اما اگر مجبور شویم این کار را می‌کنیم و قانون را اجرا می‌کنیم.

وزیر خارجه لیبی اوضاع بی ثبات کشورش را عامل ربوده شدن سفیر اردن خواند و در عین حال حضور نیروهای اردنی در خاک لیبی را رد و روابط اردن و لیبی را خوب توصیف کرد.

بنا بر اعلام خبرگزاری عمون دولت اردن و لیبی یادداشت تفاهمی را درباره مبادله زندانیان امضا کردند و بر اساس این توافقنامه اردن می تواند محمد الدرسی زندانی لیبیایی را به طرابلس تحویل بدهد.

محمد الدرسی به اتهام طراحی بمب‌گذاری فرودگاه بین‌المللی «ملکه علیا» امان در سال 2007 به حبس ابد محکوم شده است.
انتهای پیام/ی
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها