امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78989
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت سومالی امروز دوشنبه در بیانیه‌ای رسمی از کشته شدن یک نماینده پارلمان این کشور در موگادیشو ابراز تاسف ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت سومالی امروز دوشنبه در بیانیه‌ای رسمی از کشته شدن یک نماینده پارلمان این کشور در موگادیشو ابراز تاسف کرد و آن را حمله ای بزدلانه  خواند و وعده داد عاملان این انفجار مرگبار را دستگیر و محاکمه کند.

«اسحاق محمد رینو» از اعضای پارلمان فدرال سومالی امروز دوشنبه در انفجار بمبی که در خودروی حامل وی کارگذاشته شده بود کشته شد، این در حالی است که یک نماینده دیگر پارلمان با نام «محمد علی» به شدت زخمی شد.

«عبدی ولی شیخ احمد» نخست وزیر سومالی در بیانیه ای اعلام کرد :« این حمله بزدلانه روندی را که در موگادیشو و سراسر سومالی آغاز شده است، از مسیر خود منحرف نخواهد کرد. دستگاه های امنیتی درباره این حمله بزدلانه تحقیق می‌کنند و تضمین خواهند کرد افرادی که این حمله را انجام دادند دستگیر و محاکمه خواهند شد.

در عین حال، گروه شورشی الشباب سومالی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت، این گروه پیشتر نیز حملات مشابهی را علیه مقامات دولتی سومالی انجام داده و وعده بیش‌تر کردن این حملات را داده بود.

انفجار امروز موگادیشو در حالی روی داد که نشستی مهم در خصوص بهبود اوضاع امنیتی در سومالی در موگادیشو برای دومین روز ادامه دارد.

 مقامات دولت سومالی وعده دادند مسئله ناامنی در موگادیشو را که اخیرا صحنه انفجارهایی پی در پی بوده است و مقامات دولتی و غیر نظامیان را هدف قرار داده است، حل و فصل کنند.

نیروهای دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در سومالی موسوم به «آمیسوم» جنگجویان گروه تندرو و شورشی الشباب را از چند منطقه مهم در جنوب و مرکز سومالی بیرون رانده اند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها