امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78994
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب سایت رسمی کاخ ریاست جمهور روسیه، «ولادیمیرپوتین»، رئیس جمهور روسیه امروز با امضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب سایت رسمی کاخ ریاست جمهور روسیه، «ولادیمیرپوتین»، رئیس جمهور روسیه امروز با امضای حکمی، حق خودمختاری و تدریس به زبان تاتاری در مدارس ابتدایی مناطق تاتارنشین جمهوری خود مختار کریمه را به این اقلیت قومی ساکن شبه جزیره کریمه بازگرداند.

در این حکم آمده است: «این اقدام در جهت بازگرداندن عدالت و از میان برداشتن آثار منفی ناشی از کوچ اجباری و غیر قانونی تاتارها و زیرپا گذاشتن حقوق آنها انجام می پذیرد.»

از اوایل ماه مارس و پس از الحاق منطقه کریمه به خاک روسیه، «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه تاکنون دست کم دو مرتبه در خصوص وضعیت تاتارهای این منطقه که سنی مذهب و ترک تبار می باشند، با پوتین گفتگو کرده است.

 

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و استقرار دولت خودمختار در این منطقه، 250 هزار تاتار به موطن اصلی خود بازگشتند و تلاش در جهت بازیابی حقوق از دست رفته خود را در پیش گرفتند. گفتنی است تاتارها از مخالفان الحاق کریمه به روسیه هستند.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها