امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79008
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
«سید عباس شبر»، مسئول دایره آزادی‌های مذهبی سازمان «صلح» بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، از حکومت ...

«سید عباس شبر»، مسئول دایره آزادی‌های مذهبی سازمان «صلح» بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، از حکومت بحرین خواست تا مساجدی را که نیروهای امنیتی این کشور طی انقلاب مردم بحرین اقدام به تخریب آن کردند، را بار دیگر بنا کند.

شبر افزود: مسئولیت تجاوزها و تعدی‌های صورت گرفته به اماکن مذهبی و عبادت مردم بحرین در حوزه «اوقاف جعفری» برعهده حکومت بحرین است، چراکه نیروهای تابع حکومت دست به این تخریب‌ها زدند.

وی با بیان اینکه این نیروها اقدام به تخریب و تغییر قفل‌های در‌های «مصلی العید» در منطقه راس رمان کردند، تا به این طریق زمینه تغییر بهره برداری از آن مکان را فراهم کنند یادآور شد: آنها پیشتر هم دست به چنین اقدامی زده بودند، اما با مقابله و مخالفت وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین مواجه شده و از اقدام خود عقب نشینی کرده بود.

شبر این اقدام حکومت بحرین را جنایتی خواند که در راستای جنایت تخریب 38 مسجد بحرین در حال انجام است.

وی تصریح کرد: تغییر قفل‌ها و نگهداری کلیدها نزد خود نقض آشکار ساده‌ترین حقوق بشری اهالی منطقه راس رمان است که برای سال‌های سال در این مصلی به امامت علامه «سید جواد الوداعی»، نماز جماعت خود را ادا می‌کردند، همانگونه که این جنایت هیچ توجیه قانونی یا اخلاقی یا دینی ندارد.

شبر تاکید کرد: بازتاب‌های چنین تعاملی از سوی حکومت بحرین بسیار منفی خواهد بود و به جامعه بین‌المللی تاکید می‌کند که حکومت بحرین همچنین مانع آزادی مذهبی در کشور می‌شود.

وی از جامعه بین‌المللی در این خصوص خواست به حکومت بحرین فشار آورند که به فرهنگ تسامح و تساهل با دیگران و التزام به تعهدات بین‌المللی احترام بگذارد.

شیخ شبر تاکید کرد که حکومت بحرین باید هرچه سریع‌تر اقدام به ساخت مساجد تخریب شده کند و در این راه بیش از این تامل نکند و وجهه بین‌المللی خود را زیر سوال نبرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار