امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 26
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79030
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
محمدرضا سکوت نایب رئیس انجمن فیلمبرداران سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره توافق بین این انجمن و انجمن مدیران تولید که حضور ...

محمدرضا سکوت نایب رئیس انجمن فیلمبرداران سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره توافق بین این انجمن و انجمن مدیران تولید که حضور فیلمبردار در یم فیلم را منوط به عضویت فیلمبردار در صنف می‌کند، گفت: روند عضویت اعضای اصلی یک فیلم در صنف از ابتدا در فرم های پروانه ساخت لحاظ می شد، که بر این اساس زمان درخواست صدور پروانه ساخت، باید عوامل اصلی فیلم از جمله فیلمبرداران فرم درخواست پروانه ساخت را امضا می‌کرند و این افراد تنها به شرط عضویت در صنف می توانستند فرم مربوطه را امضا کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر این شرایط به درستی رعایت نمی شد و مشکلاتی پیرامون آن به وجود آمد، یکی از مشکلات همین حضور بی حدوحصر جوانان با کیفیت کار متفاوت از خوب تا بد بود، خوشبختانه با روی کار آمدن دولت جدید، و حضور حجت الله ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی، روند به شکل قبل بازگشت و صدور پروانه ساخت منوط به امضای عوامل اصلی فیلم که عضو صنف هستند شده است.

سکوت درباره عضویت جوانان در این صنف گفت: به هر حال هر صنفی شرایط عضویت خود را دارد، برای عضویت در این صنف نیز شرایطی وجود دارد؛ از جمله این شرایط می توان به ،فیلمبرداری چند فیلم کوتاه، سوابق تحصیلی و سابقه کار به عنوان دستیار فیلمبردار اشاره کرد.

نایب رئیس انجمن فیلمبرداران درباره میزان عضو گیری این صنف خاطر نشان ساخت، ما معمولا در سال یک بار عضو گیری می کنیم، که از بین درخواست ها با عضویت تقریبا 10 نفر را به عنوان اعضای جدید صنف موافقت می شود.

محمد رضا سکوت درباره حضور فیلمبرداران جوان گفت: باید راه کارهایی مانند حضور جوانان به عنوان دستیار و راهکاری دیگری از این دست در فیلم ها به وجود بیاید، تا بتوانیم از جوانان استفاده کنیم.

وی درباره امنیت شغلی گفت: تعداد فیلم های تولیدی سینمای ایران در سال آنقدر زیاد نیست و با اضافه شدن افراد خارج از صنف در پروژه‌های حرفه ای، فیلمبرداران عضو صنف نمی‌توانند در سال حتی 2 یا 3 کار انجام دهند.

نایب رئیس انجمن فیلمبرداران درباره حضور جوانان در این عرصه گفت: به هر حال در هر صنفی نیاز به ورود جوانان است و هیچ صنفی بالطبع نمی‌تواند با ورود جوانان مخالف باشد، چرا که آن ها باید به مرور جایگزین افراد قدیمی صنف و بازنشستگان صنف شوند، اما موضوع این است که این روند باید در طول زمان و به مرور انجام شود.

او همچنین درباره بروکراسی برای عضویت در صنف اظهار داشت: قرار نیست بروکراسی جدیدی به  فرایند عضویت اضافه شود، روش عضویت و ساختار ورود به صنف مانند گذشته است.

سکوت همچنین درباره همکاری های اصناف با یکدیگر خاطر نشات ساخت: ادامه همکاری اصناف با هم خوب است که باید با همکاری تهیه کنندگان انجام شود.
انتهای پیام /
برچسب ها:
آخرین اخبار