امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79033
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین پیش همایش حکیم طهران (آقاعلی مدرس زنوزی) صبح امروز (اول اردیبهشت) ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین پیش همایش حکیم طهران (آقاعلی مدرس زنوزی) صبح امروز (اول اردیبهشت) با حضور غلامحسین ابراهیمی دینانی چهره ماندگار فلسفه ایران و عضو هیأت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، طوبی کرمانی، فرامرز قراملکی، منوچهر صدوقی‌سها از اساتید فلسفه در دانشکده الهیات دانشگاه تهران برگزار شد.

در ادامه این همایش حجت‌الاسلام حسن معلمی با ارائه گزارشی از روند تأسیس مجمع عالی حکمت اسلامی با حضور 50 تن از اساتید فلسفه و حکمت و با تشریح برخی دیدارهایشان با مقام معظم رهبری گفت: خوشبختانه در این مجمع روند فعالیت‌ها بسیار خوب است و کارهای متنوعی در اینجا صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از جمله فعالیت‌های این مجمع در سال اخیر اعلام فراخوان همایش حکیم طهران به شمار می‌رود، گفت: پیشنهاد ما این بود که یکی از بخش‌های شهر زنوز به نام ایشان مزین شود و در تهران هم از این جهت ایشان را حکیم طهران گفتند که ایشان در حوزه طهران بسیار فعال بودند و سابقه درخشان دارند، ما هم تلاش کردیم تا این حکیم را از مهجوریت خارج کنیم و آثار این فیلسوف هم احیا شود، در مجامع علمی مورد استفاده قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام معلمی اظهار داشت: مسائل بسیار زیادی در حوزه فلسفه و سایر حوزه‌ها با حرف‌های حکیم زنوزی حل می‌شود که اگر به این نکات توجه کنیم، مسائل ما حل نشده باقی نمی‌ماند، بنابراین باید ازاینها استفاده کنیم. فراخوان همایش حکیم طهران مدتهاست که با محورهای مشخص اعلام شده و مراکز همکار این همایش هم زیاد است.

وی درباره پیش همایش‌هایی که برای برپایی همایش اصلی صورت گرفته توضیح داد: این پیش درآمدها از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،‌ مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره)، جامعة المصطفی(ص) العالمیة و دانشکده الهیات دانشگاه تهران برپا شده است.

حجت‌الاسلام معلمی از مهمترین محورهای فعالیت مجمع عالی حکمت اسلامی را برپایی مجامع علمی و شناساندن فیلسوفان ایرانی به دنیا برشمرد و گفت: مقام معظم رهبری هم در بازدیدی که اعضای مجمع با ایشان داشتند، درباره برپایی اتاق فکر در مجمع صحبت کردند و در خصوص بحث شناخته شدن فیلسوفان ایرانی و منظومه‌های ایرانی تأکید کردند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها