امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79046
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، میثم بکتاشیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به منظور ارائه برنامه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، میثم بکتاشیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به منظور ارائه برنامه‌های خود در هفته نکوداشت اصفهان اظهار کرد: برگزاری نخستین جشنواره فیلم مستند در اصفهان از برنامه‌های اجرایی در هفته نکوداشت اصفهان تلقی می‌شود.

وی به هدف از برگزاری این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: معرفی اصفهان در حوزه فرهنگ و تمدن اسلامی، عرضه بهتر فیلم مستند، ارتقای جایگاه فیلم مستند در سطح ملی و فر‌ا‌ملی و توجه به فیلم مستند در راستای فرهنگ‌سازی در این حوزه از مهم‌ترین اهداف برگزاری نخستین جشنواره فیلم مستند در اصفهان محسوب می‌شود.

دبیر جشنواره فیلم مستند اصفهان با تاکید بر اینکه این جشنواره در سه بخش موضوعی، ویژه و آزاد به مناسبت هفته نکوداشت اصفهان برگزار می‌شود، تصریح کرد: مشاهیر و مفاخر، علم و صنعت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تاریخ و تمدن، مباحث زیست محیطی، قوم‌شناسی، اجتماعی و آموزشی از مباحث بخش موضوعی این جشنواره است.

وی به اختصاص بخش ویژه این جشنواره به موضوع آب، زاینده‌رود و مباحث موجود در این زمینه اشاره کرد و افزود: بخش آزاد جشنواره فیلم مستند اصفهان نیز ویژه مستند‌سازان اصفهانی است که باید به تولید مستند‌های خود بپردازند.

بکتاشیان با بیان اینکه برگزاری این جشنواره سبب راه‌اندازی آرشیو ملی از فیلم‌های مستند می‌شود، تاکید کرد: 9 تا 12 اردیبشهت ماه امسال نخستین جشنواره فیلم مستند در اصفهان برگزار می‌شود.

وی به برگزاری افتتاحیه این جشنواره در 9 اردیبهشت ماه امسال اشاره کرد و گفت: برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند اصفهان نیز در روز 12 اردیبهشت ماه امسال صورت می‌گیرد.

دبیر جشنواره فیلم مستند اصفهان با تاکید بر اینکه 360 فیلم مستند به دبیر‌خانه این جشنواره ارسال شده است، اظهار کرد: این آثار طی دو روز آینده مورد داوری قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/63004/ح20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها