امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79047
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات هیات مدیره خانه تئاتر (روز) در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد که در جریان این مراسم ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات هیات مدیره خانه تئاتر (روز) در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد که در جریان این مراسم رضا دادویی عضو کانون نمایشنامه نویسان خانه تئاتر و رئیس شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی به دلیل تداخل سخنرانی کاندیداها رای گیری صحبت‌های را بیان کرد که خبری با عنوان« رئیس شورای نظارت تئاتر کشور انتخابات سال 88 را زیر سوال برد» در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شد؛

پیرو درج این خبر رضا دادویی توضیحاتی را به عنوان جوابیه ارسال کرده است که مشروح آن به شرح ذیل است: 

حضور و کاندیداتوری اینجانب در انتخابات یاد شده به عنوان یک فرد حقیقی و یکی از اعضای پیوسته کانون

نمایش نامه نویسان صورت گرفته و ارتباطی با مسئولیت حقوقی اینجانب نداشته است.

در جلسه مذکور با توجه به اعتراضات تعداد زیادی از هنرمندان به نحوه رأی گیری، در نوبت سخنرانی خود و در جهت همدلی بیشتر میان اعضاء، خاطرنشان کردم که برگزاری درست انتخابات کار دشواری است و دوستانی که در مقاطع مختلف نسبت به نحوه برگزاری ها انتقاد دارند، بهتر است که خودشان قواعد اولیه را به خوبی رعایت کنند.

لذا تعبیر وارونه و کاملاً متضاد، تفسیر به رأی و تحریف جملات اینجانب به دور از تقوا، اخلاق حرفه ای و رسانه ای محسوب شده و به شدت تکذیب می شود.

توضیح فارس: در حالی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر کشور اظهارات خود را تکذیب می‌کند که مشابه سخنان ایشان در  خبری با عنوان « علیرضا نادری: تئاتر ایران رو به موت است» در خبرگزاری ایسنا و با عنوان « هیات مدیره جدید خانه تئاتر انتخاب شدند/ انتخاباتی با حاشیه‌ پررنگ‌تر از متن» در خبرگزاری مهر منتشر شده است.فارس اگرچه اصل مراسم را به‌سرعت منتشر کرد اما حواشی آن را حتی بعد از دو خبرگزاری دیگر و به‌دنبال اطمینان بیشتر از صحت خبر منتشر نمود.

طی رایزنی‌هایی که این مقام مسئول با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای انتشار توضیحات خود در قالب تکذیبه داشت ابتدا سخنان خود را رد کرد اما در نهایت به اینجا منتهی شد که ایشان اعلام کرد که صحبتی از انتخابات سال 88 نکردم.

به هر جهت بر اساس قانون مطبوعات اگر رضا دادویی اظهارات خود را تکذیب می‌کند می‌بایست جوابیه خود را به هر سه خبرگزاری ارسال می‌کرد اما چنین اتفاقی نیفتاد.

امید است آقای رضا دادویی که به تازگی به عنوان رئیس شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر کشور منصوب شده است دقت بیشتری در برداشتن قدم‌های خود نشان دهد و در بیان سخن تامل بیشتری خرج دهد زیرا در نهایت تئاتر است که ضربه جدی را متحمل می‌شود. 

 

انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها