امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79054
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن حضور در ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل این خبرگزاری، دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

* نفوذ معنوی و سیاسی ایران در دنیا خوب است اما نفوذ رسانه‌ای نداریم

سیدنظام‌الدین موسوی در ابتدای این دیدار گفت: دو دهه پیش جای خالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی احساس می‌شد که خوشبختانه با تأسیس آن انسجام بیشتری را در فعالیت‌های فرهنگی خارج از کشور شاهد بودیم، هر چند هنوز هم به نقطه مطلوب نرسیده است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ادامه داد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توانسته بار فرهنگی روی زمین مانده را تا حدودی بر دوش کشد و عظمت انقلاب را به جهانیان معرفی کند. این محموله امانت سنگینی است که بر دوش سازمان باید به مردم جهان شناسانده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در سفرهایی که به خارج از کشور داشته‌ام -حتی کشورهایی که مسلمان نیستند ـ عامه مردم یعنی آنهایی که تحت تأثیر غرض‌ورزی‌ها نیستند، نگاه مثبتی به انقلاب اسلامی دارند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان ادامه داد: کشورهای مسلمان دید ویژه‌ای به ایران دارند، چرا که جمهوری اسلامی جلوی هژمونی غرب ایستاده و استعمارستیزی آن طرفداران زیادی دارد. مثلاً در لبنان دیدم جوانان آن کشور با سفیر ما بسیار صمیمی هستند و علاقه دارند با وی عکس یادگاری بگیرند.

وی با اشاره به برخی ضعف‌های رسانه‌ای در کشورمان خاطرنشان کرد: نفوذ معنوی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران در دنیا خوب است اما نفوذ رسانه‌ای نداریم و روی این بخش سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم. متأسفانه ابزار رسانه در دست آنهاست و ما کمتر در این حوزه تأثیرگذاریم؛ گاهی مسایل سیاسی هم سایه می‌اندازد و هم‌افزایی وجود ندارد. به عنوان نمونه، قطر با آن وسعت اندک، به کمک «الجزیره» در برخی مواقع در سطح دنیا اثرگذار است.

موسوی خاطرنشان کرد: ما در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به بحث خبری و محتوایی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی علاقه‌مندیم و برای هر نوع همکاری مرتبط آمادگی داریم.

وی اظهار امیدواری کرد دسترسی ارتباطاتی با این سازمان تسهیل شود تا رسانه‌های داخل از کانال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیشتر بهره‌مند شوند و با شخصیت‌های خارجی و اثرگذار موفق به گفت‌وگو شوند.

 

 

* حس خوشایندی به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس دارم

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این دیدار گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سال 1374 با فرمایش رهبر معظم انقلاب به منظور تجمیع نهادهای فرهنگی فعال در خارج کشور تأسیس شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس شورا، فرد مد نظر را به اعضای شورای سازمان شامل افراد حقیقی و حقوقی پیشنهاد می‌کند و در صورت تأیید آنان، حکم رئیس منتخب به مدت سه سال توسط رهبر معظم انقلاب تنفیذ می‌شود.

ابراهیمی که از دی‌ماه سال گذشته در رأس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرار دارد،‌ ادامه داد: اعتقاد دارم که «تمایلات» رهبری هم به عنوان «امر» است، مخصوصاً در خارج کشور. به یاد دارید وقتی بحث رساله پیش آمد،‌ ایشان فرمودند در خارج کشور فرق دارد، بنابراین نشان می‌دهد رویکرد حضرت آقا نسبت به خارج کشور ویژه است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: به فرموده رهبر انقلاب،‌ این سازمان حامل اقتدار فرهنگی نظام و کشور است و معتقدم اعتلای گفتمان انقلاب اسلامی بدون هیچ شک و شبهه‌ای باید با قدرت زیاد انجام شود. حامل باید حمل کند و وظیفه‌اش افزودن و کاستن نیست. اگر به وظیفه حمل عمل کنیم، توانسته‌ایم کارمان را انجام دهیم.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایران‌ستیزی دشمنان گفت: امروز در دنیای غرب علیه جمهوری اسلامی ایران خیلی صحبت می‌کنند و به دنبال انزوای ایران هستند، این موضوع نه از دلسوزی برای دموکراسی است بلکه به دلیل استقلال‌خواهی نظام و تأکید رهبری بر آن است. هم‌اکنون در بعضی کشورها هنوز زنان اجازه رانندگی یا رأی‌دادن ندارند اما غرب هیچ مشکلی با آن‌ها ندارد،‌ بنابراین دموکراسی تنها یک بهانه است.

رایزن نمونه جمهوری اسلامی ایران در سال‌های 1387 و 1389 گفت: زمانی که رایزن بودم، خدمت رهبری رفتیم. ایشان فرمودند دیگران در دنیا مسابقه پرتاب گوجه برگزار می‌کند و خجالت هم نمی‌کشند اما ما برای برگزاری مجلس عزای سیدالشهداء پیش خودمان اما و اگر داریم.

ابراهیمی ترکمان ادامه داد: حضرت آقا به رایزنان فرهنگی تأکید کردند که حتماً اخبار و فعالیت‌هایتان را در داخل منعکس کنید، چون باعث دلگرمی مردم می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: علت اینکه حرف نظام در دنیا خریدار دارد به دلیل این است که نگاه توحیدی به دنیا داریم. احساس می‌کنیم حقیقت جمهوری یک چیز بیشتر نیست و آن اعتلای کلمه توحید، مبارزه، ظلم و احقاق حق مسلمین در جهان است.

ابراهیمی ترکمان تأکید کرد: ما در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پای اعتقادمان هستیم و تا به حال بیش از چهار شهید تقدیم کرده‌ایم که آخرین آنها شهید انصاری در لبنان بودند.

وی در پایان اظهار داشت: من از مشتری‌های پر و پا قرص خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هستم و امکان ندارد یک روز خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس را نبینم. واقعاً حس خوشایندی به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس دارم ما همکاری‌های خوبی می‌توانیم داشته باشیم.

 

در پایان این دیدار صمیمانه،‌ سیدنظام‌الدین موسوی و ابوذر ابراهیمی ترکمان به رسم یادبود هدایایی به یکدیگر تقدیم کردند.

 

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها