امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79061
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، نرگس آبیار عصر امروز پس از اکران فیلم شیار 143 در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، نرگس آبیار عصر امروز پس از اکران فیلم شیار 143 در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان در جمع دانشجویان اظهار داشت: سال‌های زیادی از اتمام جنگ می‌گذرد، اما جنگ هنوز از ما دور نشده و بخشی از زندگی و خاطرات پدران و مادران ماست.

وی ابراز داشت: من به صورت اتفاقی وارد عرصه دفاع مقدس شدم و دیدم که مقوله جنگ و دفاع مقدس بار دراماتیک دارد و وقایعی در آن رخ می‌دهد که هنوز جا دارد به آن پرداخته شود.

نویسنده و کارگردان فیلم شیار 143 ادامه داد: فیلم شیار 143 بخشی از رمان چشم سوم بود که این داستان نتیجه برجسته شدن این فیلم است.

آبیار با بیان اینکه «انتظار» موضوعی جهانی است، اضافه کرد: خوشحالم از اینکه با یک نگاه انسانی و مردمی به موضوع مادران و زنان چشم‌انتظار به دور از کلیشه‌های رایج در فیلم‌های جنگی پرداختم و از این زاویه موضوع انتظار را به تصویر کشیدم.

وی خاطرنشان کرد: فیلمسازی دومین کار سخت دنیا بعد از کار در معدن است، اما زنان می‌توانند کارهای سخت‌تر از فیلمسازی هم انجام دهند، مادر شدن‌، تربیت فرزند و به رشد و بلوغ رساندن آنها کارهای دشواری است که به غیر از مادر کسی از عهده آن بر نمی‌آید.

محمد حسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم نویسنده و کارگران فیلم شیار 143 هم ابراز داشت: شیار 143 نتیجه توفیق مادران معظم شهداست که این چنین سختی‌‌های جنگ را بر جان کشیدند و انعکاس آن لبیک‌های شما مخاطبان به این فیلم است.

مصطفی صفاری بازیگر نقش شهید یونس میرجلیلی نیز در جمع دانشجویان دانشگاه باهنر گفت: استان کرمان به علت ظرفیت‌های خوب، شایستگی این را دارد که فیلم‌های بیشتری در این استان ساخته شود.

به گزارش فارس، فیلم  شیار 143 نخستین اکران دانشجویی خود را در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز کرد.
انتهای پیام/2446/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها