امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79066
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، فریدون انصاری در جمع خبرنگاران به فراوانی نام در بانک اطلاعات جمعیتی کشور اشاره و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، فریدون انصاری در جمع خبرنگاران به فراوانی نام در بانک اطلاعات جمعیتی کشور اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر فاطمه، زهرا و نازنین زهرا بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی بیشترین فراوانی نام پسر در کشور را امیرحسین، امیر علی و ابوالفضل عنوان کرد.

قائم مقام سازمان ثبت ‌احوال در امور استان‌ها با تأکید بر اینکه در حال حاضر نزدیک به هفت میلیون نام فاطمه، زهرا و القاب دیگر در بانک اطلاعات جمعیتی به ثبت رسیده است، متذکر شد: چهار میلیون نام فاطمه و دو میلیون و 600 هزار نفر زهرا نیز به ثبت رسیده است.

وی در ادامه نام خانوادگی‌ها به ترتیب فراوانی محمدی را با 750 هزار، حسینی با 500 هزار و احمدی با 470 هزار بیان کرد.

این مسئول اشاره‌ای به وقایع چهارگانه در 9 ماهه سال گذشته داشت و گفت: با توجه به اینکه ازدواج در 9 ماه سال گذشته نسبت به مدت مشابه 8.9 درصد کاهش داشته این در حالی است که طلاق نسبت به مشابه سال ما قبل آن 3.9 درصد افزایش داشته است.

وی واقعه ولادت در 9 ماه سال گذشته را با افزایش 3.5 درصدی عنوان کرد و گفت: میزان آمار فوتی نسبت به مدت مشابه 3.2 درصد افزایش داشته است.

قائم مقام سازمان ثبت ‌احوال در امور استان‌ها میانگین سن ازدواج در بین مردان را 28 و زنان را 23 تا 25 عنوان کرد و گفت: به طور متوسط و بر اساس آمار ثبتی در هر ساعت قریب به 16 واقعه طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که آمار بسیار نگران‌‌کننده‌ای است.

انصاری با اشاره به اینکه افزایش آمار طلاق در کشور بسیار نگران کننده است و باید فکری اساسی و راهبردی برای آن شود، گفت: به منظور رسیدگی و مشخص شدن این مهم باید کار تحقیقاتی صورت گیرد تا علل آن به صورت علمی و پژوهشی مورد بررسی قرار گیرد.

قائم مقام سازمان ثبت ‌احوال در امور استان‌ها در بخش دیگری از سخنان خود به آمار جمعیتی کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: جمعیت کنونی کشور 77.5 میلیون نفر بوده که کهگیلویه و بویراحمد با 677 هزار نفر 89 صدم درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر 125 میلیون سند الکترونیکی در سطح کشور آرشیو شده است، گفت: صدور شناسنامه مکانیزه با هلوگرام از برنامه‌های اصلی و راهبرد سازمان بوده که در حال اجرا است.

انصاری با اشاره به وجود برنامه‌های مختلف عملی و راهبردی در سازمان ثبت ‌احوال اذعان کرد: اگر این سازمان بتواند طرح کارت هوشمند ملی را اجرا کند جزء محدود کشورهایی خواهیم بود که بر ظرفیت داخلی تکیه کردیم.

قائم مقام سازمان ثبت احوال در امور استان‌ها، مکانیزه کردن اسناد هویتی را نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم دانست و گفت: این زیر ساخت‌ها از جمله فیبر نوری در برخی از شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد فراهم نشده است.
انتهای پیام/82011/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار