امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79086
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال یکی دیگر از میهمانان برنامه 90 در شب گذشته بود که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال یکی دیگر از میهمانان برنامه 90 در شب گذشته بود که رودرر وی عادل فردوسی‌پور نشست و در خصوص موضوعات مختلفی به صحبت پرداخت.

او در ابتدای صحبت‌هایش و در واکنش به اظهارات خادم مبنی بر این که استقلال 45 میلیارد تومان بدهی دارد گفت: کمپ ناصر حجازی برای استقلال است و حدود 200 میلیارد تومان هم ارزش دارد پس چرا این کمپ به چشم کسی نمی‌آید؟! همین رقم نشان می‌دهد که من برای استقلال 150 میلیارد تومان سودآوری داشته ام. من بر اساس مکانیزم استقلال را در اختیار گرفتم و همان زمان هم با مدیران وقت وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفته شد تا 50 درصد از هزینه های استقلال را ما تهیه کنیم و 50 درصد دیگر را وزارت ورزش بپردازد که در این 4 سال من 50 درصدی که باید تهیه می‌کردم را تهیه کردم اما از طرف وزارت ورزش پولی داده نشد. حالا شما بگویید من بدهکار هستم یا وزارت ورزش و جوانان؟ البته وزارت ورزش هم مظلوم واقع شده و اگر هم خواسته کمکی کند به دلیل موانع قانونی نتوانسته است این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: من تمام صورت حساب‌ها را به هیات مدیره داده‌ام و آنها هم آن را تائید کرده‌اند. در این سال‌ها که من مشغول به کار بودم همواره حسابرسی مطلوبی داشتم و مشکلی از این بابت وجود نداشته است. البته بارها خواستم تا باشگاه را به من بدهند تا خودم آن را اداره کنم که این اتفاق نیفتاد. البته اگر همین امروز هم این موضوع رخ بدهد من این کار را می‌کنم و 7 عضو برای هیات مدیره تعیین خواهم کرد و از هر کدام 2 میلیارد پول می‌گیرم و 14 میلیارد هم خودم تهیه می‌کنم تا کارها انجام شود. ما در حالی می گویند 27 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم که تیمی هم طراز با ما 50 میلیارد تومان هزینه کرده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره رقم قرارداد اعضای کادرفنی تیمش هم اظهار داشت: رقم کل کادرفنی ما نسبت به بعضی تیم ها خیلی هم کم است. تیمی بوده که 10 میلیارد خرج کادرفنی‌اش کرده اما 2 میلیارد تومان هزینه ما زیاد بوده است؟ در پرسپولیس چقدر برای آوردن ژوزه و دنیزلی خرج شد؟ درباره رقم قرارداد پژمان منتظری هم باید بگویم که رقم قرارداد او یک میلیارد و 800 میلیون تومان بود که وقتی از استقلال جدا شد از او تخفیف گرفتیم و چون پول پرداخت مالیاتش را نداشتیم خودش هم آن را پرداخت کرد. من همیشه واقعیت‌ها را می‌گویم تا کسی نتواند من را در دام بیندازد!

وی در پاسخ به این سوال که رحمتی برای روی شورت استقلال اسپانسر جذب کرده و رقم زیادی هم بایت این موضوع پورسانت گرفته است افزود: ما به رحمتی گفتیم اگر برای شورت تیم اسپانسر بیاوری این پول به تو خواهد رسید! ما خودمان این موضوع را به او گفتیم! درباره رقم قرارداد تیموریان هم باید اعلام کنم که 500 میلیون تومان رقم قراردادش برای رضایت نامه این بازیکن بوده است. البته باید بگویم که از لیست ما باید 4 میلیارد تومان کسر شود چرا که نزدیک این رقم جریمه بازیکنان بوده که در این لیست لحاظ نشده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره رقم قرارداد بازیکنان خارجی این تیم هم ادامه داد: ما به کاروالیو 120 هزار دلار، کبه 110 هزار دلار و ساموئل که بازی در لیگ برتر انگلیس را هم در کارنامه اش دارد 500 هزار دلار پرداخت کرده‌ایم در حالی که در حاشیه خلیج فارس برای بازیکنی مثل نیلمار 11 میلیون دلار هزینه می‌شود که بودجه چند سال باشگاه استقلال است!

وی افزود: وقتی به منتظری 5 میلیارد پیشنهاد می دهند مشخص است که با پول استقلال باقی نمی‌ماند و به این کشور می رود. به طور مثال اگر وزیر ورزش بگوید بالای 800 میلیون به بازیکنی نده ما این کار را می‌کنیم اما اگر تیم به دسته یک سقوط کرد کسی نباید از من سوال و جواب کند. شما حق فوتبال را از حق پخش بدهید آن وقت ما به بیت‌المال کاری نداریم. اگر این پول را به ما بدهند نه تنها پولی از دولت نمی‌گیریم بلکه می‌توانیم به دولت کمک مالی هم بکنیم تا در روستاها امکانات ورزشی ساخته شود.

فتح‌الله‌زاده در خصوص قرارداد نکونام با استقلال هم ادامه داد: اوساسونا وقتی فهمید ما نکونام را می‌خواهیم اعلام کرد که 2 میلیون دلار می‌خواهند که نکونام به ما گفت شما یک میلیارد و 900 میلیون تومان به من بدهید خودم حلش می‌کنم! البته رفتن نکونام از استقلال به موضوع مالی ربطی نداشت و شرایطی به وجود امده بود که او نمی توانست در استقلال باقی بماند. اگر قرار است به این شرایط توجه شود باید به همه تیم‌ها نگاه کنند. چطور تیمی که من با مدرک می گویم بالای 30 میلیارد تومان هزینه کرده و امسال سقوط کرده است حق دارد این همه پول خرج کند اما استقلال و پرسپولیس نمی توانند 25 میلیارد هزینه کنند؟

وی در مورد این که 3 میلیارد تومان از پول اسپانسر سال آینده استقلال در لیگ امسال هزینه کرده تصریح کرد: من زیرنظر هیات مدیره فعالیت می‌کنم وقتی آنها دیدند که اوضاع استقلال خراب است به من مجوز دادند تا 3 میلیارد تومان از پول سال آینده را هزینه کنم و بعد که پول به باشگاه آمد آن را جایگزین کنم.

مدیرعامل استقلال که در هفته‌های گذشته از رفتن از استقلال خبر داده بود دیشب گفت: با این شرایط می‌روم اما اگر بگذارند خودم اعضای هیات مدیره را انتخاب کنم در استقلال می‌مانم!

وی در خصوص کمپ استقلال که او مدعی است برای این تیم است و 200 میلیارد تومان هم قیمت دارد اظهار داشت:زمین های شهری که در اختیار وزارت ورزش قرار دارد به شرط تملیک برای ساخت مجموعه‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اختیار استان تهران هم بود که ما یکی از این زمین‌ها را گرفتیم و روی ان کار کردیم. الان هم اگر از طرف استان تهران نامه‌ای در همین رابطه زده شود این مجموعه برای استقلال می شود. البته هنوز سند آن به نام ما نخورده اما برای استقلال است! البته کسان دیگری هم پیش از من در استقلال بودند اما کسی سراغ این کار نرفت و فقط من این کار را کردم و این نشان می‌دهد که من دید مدیریتی دارم. من بارها پشت در اتاق شهرداری‌ها منتظر ماندم تا امضایی بگیرم!

فتح‌الله‌زاده درباره مالیات بازیکنان هم گفت: مالیات بازیکنانی مثل رحمتی، آندو، حیدری و ... را باشگاه پرداخت کرده اما دیگر مالیات بازیکنان را نمی دهیم. البته قراردادهای ما با بازیکنان ترکمنچای نبوده است.

وی در مورد سفر پر تعداد کاروان باشگاه استقلال به عربستان برای بازی با الشباب در حالی که آبی ها از بی پولی می نالند تصریح کرد:‌ بعضی‌ها رقم کاروان ما را 88 نفر اعلام کردند اما واقعا 70 نفر بیشتر نبودیم که 50 نفر آن کادر فنی و بازیکنان و تدارکات تیم بود. از 20 نفر دیگر هم پول و هزینه زیارت را گرفتیم و به نوعی تور زیارتی بردیم و از این راه 350 میلیون تومان هم کسب درآمد کردیم!

در این لحظه فردوسی پور به مدیرعامل استقلال گفت که اگر 20 نفر برای شما 350 میلیون تومان درآمد داشته یعنی نفری 17 میلیون تومان برای سفر به عربستان از این افراد گرفته شده که وی پاسخ داد: از همه پول نگرفتیم و پدر شهیدی که آبدارچی باشگاه است را هم بدون پول به این سفر بردیم!

مدیرعامل استقلال ادامه داد: واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال در ابتدای فصل 90 درصد از بودجه باشگاه را در همان ابتدا دریافت می‌کرد. به طور مثال اگر قرار بود استقلال 10 میلیارد تومان پول بگیرد او در ابتدای فصل 7 میلیارد تومان را دریافت می‌کرد!

وی در پایان ضمن عذرخواهی از هواداران استقلال بابت نتایج به دست آمده در این فصل در مورد شکایتش از کی‌روش افزود: کی روش به من توهین کرد اما چون او سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است و ایران هم شرایط حساسی برای حضور در جام جهانی دارد شکایتی از او ندارم و در کنارش می‌ایستم تا با هم به تیم ملی فوتبال ایران کمک کنیم.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار