امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79088
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 59
شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از ...

شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از میهمانان آماده کرده است.

اگرچه زبان مردم این شهر با هم تفاوت دارد اما صدایشان یکی است؛ این شهر هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛ افرادی خانه‌ها‌یشان را رها می‌کنند اما تعداد بیشتری به قصد بنا کردن منزل جدید راهی این شهر می‌شوند.

مردم، مهربانی‌ها و تجربه‌هایشان را بدون اندکی توقع با همشهری‌های خود به اشتراک‌ می‌گذارند؛ اینجا در بیان بایدها، رودربایستی معنا ندارد و در هیچ خانه‌ای به روی میهمان بسته نیست.

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در نظر دارد تا هر سه‌شنبه منتخب مهم‌ترین و بهترین مطالب وبلاگ‌نویسان کشور را در قالب گزارش «سه‌شنبه‌های وبلاگی» در معرض دید مخاطبان این خبرگزاری قرار دهد.

از این پس قرار ما سه‌شنبه‌های هر هفته با سه‌شنبه‌های وبلاگی برای قدم زدنی کوتاه با وبلاگ‌نشینان...
 

 ارزان‌ترین وکلای مدافع جهان!
آمریکایی‌ها ماجرای تسخیر سفارت‌خانه خود در ایران را هنوز فراموش نکردند اما افرادی در داخل کشور هستند که به راحتی حاضرند از بزرگترین جنایات دشمنان ملت خود برای رسیدن به منافع شخصی‌شان بگذرند؛ وبلاگ آهستان در خصوص این افراد نوشت: هستند که و  دردناک‌تر از توهین‌های هر روزه غربی‌ها، واکنش برخی افراد داخلی است که دارند چهره دشمن را به دوست تبدیل می‌کنند؛ آدم‌ها و رسانه‌هایی که همیشه ما را بدهکار آمریکا می‌دانند؛ به آنها چه می‌شود گفت جز وکلای مدافع شیطان؟!

ادامه مطلب...
 

اعتماد عمومی به دولت را به درصد انصراف از یارانه گره نزنیم
انصاف را رعایت کنیم حتی اگر منتقدیم، حتی اگر تمام آن چیزی که اتفاق می‌افتد به مذاق ما خوش نمی‌آید؛ یک توصیه در وبلاگ ریگ متین: دولت با تجربه کارشناسان و تیم اقتصادی خود تصمیم بر هدفمند کردن هدفمندی کرده است؛ هنوز گام ابتدایی آن تمام نشده اینقدر زود به قضاوت ننشینیم و کمی صبر کنیم؛ البته این امر با نقد دلسوزانه منافاتی ندارد.

ادامه مطلب...
 
 
حاشیه زاینده رود قبرستان است؟
وبلاگ یونس در اقیانوس از ماجرای وصیت نامه جنجالی «ریچارد فرای» نوشت اما با یک نگاه متفاوت: این روزها نوشت جدای آنکه «ریچارد فرای» جاسوس بوده یا نه، دلیلی برای دفن وی در کنار زاینده‎رود وجود ندارد؛ مگر کنار زاینده‎رود قبرستان است؟ حاشیه زاینده‎رود محل تفریح و آرامش مردم اصفهان است نه قبرستان.

ادامه مطلب...
 

قانونی که آمریکا آن را برای «حمید ابوطالبی» نقض کرد
بعد از مخالفت آمریکا با صدور روادید برای حمید ابوطالبی، نقدهای مختلفی در این زمینه صورت گرفت؛ اما حسن عابدینی در وبلاگش به نکته‌ای اشاره کرد که کمتر کسی به آن توجه کرده بود: سازمان ملل و دولت آمریکا در سال 1947 تعهدنامه‌ای را امضا کردند که بر اساس بند 11 و 13 آن، واشنگتن حق اعمال نظر و طرح هیچ گونه پیش‌شرط برای پذیرش نمایندگان سایر کشورها را ندارد.

ادامه مطلب...
 

سرگذشت تاریک زنان شاعر ایران در تاریخ شعر فارسی/ «عایشه مُقریه» که بود؟
«گفتم که، چه دل؟ کآنچه دلش می‌خوانی/ یک قطره خون است و هزار اندیشه!» یک بیت از رباعیات عایشه مُقریه، زن شاعر ایرانی که مانند دیگر زنان شاعر این سرزمین گمنام است؛ سیدعلی میرافضلی در وبلاگ باران هزار ابر سرگردان از زنان شاعر گمنام کشورمان نوشت: یکی از گوشه‌های تاریک و پوشیده تاریخ شعر فارسی، آنجاست که از زنان شاعر سخن رفته است؛ آنچه ما از شاعرانی همچون «رابعه بنت کعب»، «مهستی گنجوی» و «ملک جهان خاتون» می‌دانیم اگر نگوییم در حد صفر است، چیزی بیش از آن نخواهد بود.

ادامه مطلب...
 

مأموریت زیبای یک زنیک تجربه زنانه، تجربه‌ای که هر زنی باید آن را بداند، پاک اندیش از تجربه‌ رضوان نویسنده وبلاگ تو فقط لیلی باش  نوشت: پیامبر (ص) به من بعنوان یک زن مسلمان فرموده‌اند: «جهاد المرأة حسن التبعل» جهاد زن خوب همسرداری کردن است؛ یعنی گفتند: ای رضوان خانم! شما از طرف من مأمور این بخش از دنیای اسلامی؛ تپه اُحد شما این خانه و زندگی شماست و این مرد که باید به بهترین نحو براش همسری کنی. تپه اُحد شما قلب همسرته که باید مراقب باشی همیشه فقط و فقط در تصرف عشق الهیش به تو باشه.

ادامه مطلب...
 

جشن مادر بودن
روزی که قرار بود آن را به یاد مهربان‌ترین زنان دنیا جشن بگیریم، وبلاگ آزاداندیش از جشنی بزرگ نوشت که در خانه‌هایی کوچک برگزار شد: به یاد تمام زنان مهربان،  روزی که قرار بود چه خوب وقتی از آسمان جدا می‌شویم در دامان پر عطوفت مادر قرار می‌گیریم؛ گویی خدا می‌خواهد بگوید، مهربانی یعنی بی‌دلیل دوست بداری، با عشق دوست بداری، مهربانی یعنی مادر؛ اما گاه 4 فرزندت را فدای عشقت می‌کنی هر چند مادر باشی.

ادامه مطلب...
 

سرنوشت پاسپورت‌های ایرانی از احمدی‌نژاد تا روحانی
ماجرای انتقاد تند حسن روحانی قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به سیاست‌ خارجی دولت نهم و دهم با این یک جمله معروف به سر زبان‌ها افتاد «احترام را به پاسپورت ایرانی بازمی‌گردانم»؛ وبلاگ نوشته‌هایی با طعم انقلاب اسلامی در این خصوص آورد: از پاسخ آمریکایی‌ها در مقابل درخواست دولت روحانی برای ویزای سفیر دائم ایران در سازمان ملل یک «نه» معنا دار بود؛ باید گفت اگر عزت یک دولت به اعتبار پاسپورت‌های اوست، اکنون آمریکایی‌ها عزت دستگاه دیپلماسی کشور را به سخره گرفته‌اند.

ادامه مطلب...
 

مراسم سینه‌زنی پشت خاکریز و ابتکار عجیب یک رزمنده!
خاطره‌‌ای خواندنی از روزهای دفاع مقدس در وبلاگ آخرین بازمانده: هیئت‌ شور و حال عجیبی پیدا کرده بود، تا اینکه یکی از دوستان برای حزن بیشتر برنامه به رسم شب‌های شام غریبان در دزفول با یک گونی کاه که به عنوان خاک عزا تهیه کرده بود، ماجرایی را رقم زد که بعد از مراسم همه به دنبالش می‌گشتند.

ادامه مطلب...
 

مادری الحق چه می‌آید به نامت، فاطمه!
و در پایان سروده قاسم صرافان شاعر جوان کشورمان که به مناسبت ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در وبلاگ مسافر آورده است:

قوت بازوی مولایی به مولا، فاطمه!

قصه‌ پیوند دریایی به دریا، فاطمه!

در هوای عاشقی با هم کبوتر می‌شوید

هر دو کوثر می‌شوید و هر دو حیدر می‌شوید

هست شیرین نامتان، قند مکرر می‌شوید

هر دو در کفواً احد با هم برابر می‌شوید

بیت‌هایم بر درِ بیت تو زانو می‌زنند

شاعران تنها برای یک نظر، رو می‌زنند

در کسا، بی‌پرده با الله صحبت می‌کنی

هل اتی را سفره‌ نور و کرامت می‌کنی

فکر خلقی، نیمه شب با حق که خلوت می‌کنی

در غم همسایه، ترک خواب راحت می‌کنی

مادری الحق چه می‌آید به نامت، فاطمه!

می‌دهد از سوی ما مهدی سلامت، فاطمه!

ادامه مطلب...
 
وبلاگ خود را به ما معرفی کنید

بازگشت به صفحه نخست سرویس فضای مجازی

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار