امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79093
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 142
عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره تفاهم‌نامه چهارجانبه برای حمایت از تولیدکنندگان ...

عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره تفاهم‌نامه چهارجانبه برای حمایت از تولیدکنندگان فرش دستباف کشور اظهار داشت: مقدمات این تفاهم‌نامه فراهم شده و دستورالعمل اجرایی آن در شورایی متشکل از این چهار گروه یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، صندوق مهر امام ‌رضا(ع) و اتحادیه فرش دستباف تهیه می‌شود.

وی افزود: صندوق مهر امام رضا (ع)، 50 میلیارد تومان برای کمک به قالیبافان در سال 93 اختصاص داده که بر اساس برآورد انجام شده، حدود 4 هزار و 300 نفر مشمول این تسهیلات خواهند شد. 

بهرامی با بیان اینکه این تسهیلات به همه استان‌ها توزیع می‌شود، گفت: 6 استان مورد نظر در اولویت دریافت این تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه این طرح در 6 استان کشور اجرا خواهد شد، گفت: این استان‌ها عمدتاً تاکنون از کمترین منابع و تسهیلات برخوردار بوده‌اند، به همین جهت در اولویت قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید فرش دستباف کشور تصریح کرد: البته یکی از مشکلات این کار این است که باید طراح و امکانات آموزشی را از استان‌های قوی‌تر که ظرفیت‌ بالاتری در تولید فرش دارند، به این استان‌ها منتقل کنیم، چون استان‌های انتخاب شده در صنعت فرش شناخته شده نیستند.

بهرامی یکی از مزایای اجرای این تفاهم‌نامه را محرومیت‌زدایی و جلوگیری از بیکاری عنوان کرد و افزود: استان‌های ایلام، لرستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و فارس مشمول این طرح هستند.

بهرامی اضافه کرد:‌ برای نظارت بر اجرای صحیح این تفاهم‌نامه برنامه‌های ویژه‌ای در دست است و علاوه بر اتحادیه فرش دستباف صندوق مهر امام رضا(ع) بر نحوه هزینه‌کرد منابع، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بر نحوه آموزش و استانداردسازی منابع آموزشی و وزارتخانه و ادارات کل آن بر این مسئله نظارت خواهند کرد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکننده فرش دستباف در مورد شرایط دریافت‌کنندگان تسهیلات تولید فرش گفت: افرادی که گواهی فنی حرفه‌ای در این رشته داشته باشند، از وام خوداشتغالی قالیبافان استفاده نکرده باشند و همچنین تحت پوشش بیمه نباشند، می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

وی اضافه کرد: به هر تولیدکننده فرش که بتواند از این طریق شغل ایجاد کند، کمک می‌شود، ضمن اینکه شرکت‌کنندگان باید حتماً عضو اتحادیه تعاونی فرش باشند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها