امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79106
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس‌، علی دارابی در حاشیه تقدیر از برنامه های نوروزی سیما به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. **ادامه سرزمین کهن روی ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس‌، علی دارابی در حاشیه تقدیر از برنامه های نوروزی سیما به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
**ادامه سرزمین کهن روی آنتن می رود
معاون سیما در پاسخ به سؤالی درباره سرنوشت سریال سرزمین کهن گفت:‌ شبکه و تیم سازنده جلساتی دارند که اصلاحاتی لازم است انجام دهند چون فاز یک آن آماده است فاز دو هم باید نهایی شود که کارهای آن در حال انجام است و بعد از اینکه فیلم‌نامه در فاز سوم  نهایی شد فیلمبرداری آن را آغاز کنند. من درخواست کردم که شبکه گزارشی بدهد که چه زمانی اصلاحاتی که برای پخش سریال لازم است، انجام شود و این موضوع را به من اعلام کنند ولی چون آقای تبریزی درگیر یک فیلم سینمایی بودند و در کرمان به سر می‌بردند کمی به تعویق افتاد دوستان جلسه‌ای گذاشتند و نتیجه آن به زودی مشخص خواهد شد.
**الجزیره حق پخش مسابقات جام جهانی را خرید/ مشکلی برای پخش مسابقات نداریم/ همه مسابقات پخش می شوند

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره پخش مسابقات جام جهانی فوتبال توضیح داد: همین امروز مدیر شبکه سه به اتفاق جمعی به قطر رفتند چون کل حق پخش و رایت این موضوع را شبکه جزیره خریداری کرده است ما در حال گفت‌وگو با آنها و انعقاد قرارداد هستیم. ان‌شاءالله همه مسابقات را در شبکه‌های مختلف پخش خواهیم کرد و تدارک بسیار خوبی هم در شبکه سه شبکه ورزش دیده‌ایم برای اینکه هم مردم عزیزمان به خصوص فوتبال دوستان بتوانند مسابقات جام جهانی و به خصوص مسابقات تیم ملی ایران را ببینند.
**پخش تبلیغات تلویزیونی نظام مند می شود/ تبلیغات گل درشت حذف می شوند
وی همچنین در پاسخ به سؤال فارس درباره موضوع آنتن‌فروشی و اختصاص ساعات پیک تلویزیون به آگهی‌های تبلیغاتی تصریح کرد:‌ مسئله آگهی‌ها به این شکل است که تأمین نیمی از بودجه سازمان صداوسیما از طریق بازرگانی و کارهای مشارکتی به دست می‌آید و نیمی از آن را دولت پرداخت می‌کند معمولاً در گذشته به این شکل بود که بودجه‌ای که مصوب می‌شود پرداخت کنند که امیدوارم در دولت آقای روحانی نیز اینچنین باشد از بودجه‌ای که مصوب می‌شد، صد درصد تخصیص داده نمی‌شد و بازهم با کسری بودجه مواجه بودیم در این میان چند نکته است. یک نکته این است که شما شاهد کاهش حامیان مالی یا اسپانسرها در برنامه‌های تلویزیونی من بعد خواهید بود.
وی ادامه داد: این موضوع هم دستور خود من است و هم دستور رئیس سازمان که این سیاست انقباضی را اعمال کنیم. به خصوص در برنامه‌های کودک و نوجوان و لذا این موارد کمتر خواهد شد. نکته دوم این است که طبعاً بعضی از ساعات است که این ساعت‌ها میان سیما و معاونت اداری مالی یا بازرگانی مشترک است و کسانی که می‌خواهند قراردادی ببندند در طول سال مذاکره می‌کنند و قراردادی بسته می‌‌شود. این موضوع نظام داشته اما ما آن را نظامندتر می‌کنیم. هم زمانش را محدودتر خواهیم کرد و هم اینکه به قول معروف گل درشت نباشد که بیننده را خسته کند. روی مصادیق آن در حال گفت‌وگو هستیم و امسال براساس دستور ویژه‌ای که آقای ضرغامی داده‌اند ساماندهی ویژه‌ای را در بحث تبلیغات تلویزیون خواهیم داشت.
**کسر بودجه صداوسیما مانند سن خانم هاست
دارابی در پاسخ به سؤال فارس مبنی براینکه یعنی کسر بودجه جدیدی که سازمان صداوسیما با آن مواجه بود برطرف شده است، عنوان کرد: خیر، کمتر شده است ولی همچنان به قوت خودش باقی است چون رقم، رقم بسیار بالایی است.
وی درباره میزان بدهی‌های سازمان  صداوسیما در سال جاری نیز گفت: این بدهی‌ها مرتفع نشده ولی کمتر شده است و به قوت خود باقی است. این رقم، رقم بسیار زیادی است.
دارابی درباه میزان بدهی‌های صداوسیما به فارس گفت: ماجرای بدهی‌های سازمان صداوسیما مثل سن خانم‌ها می‌مانند، نمی‌شود بیان کرد. علتش هم این است که بیان آن مشکلی را برای افکار عمومی حل نمی‌کند. ما باید در ارتباط با نهادهای ذی‌ربط برای حل آن گفت‌وگو کنیم.
**4 شبکه در اولویت افتتاح/ رئیس صداوسیما با لابی انتخاب نمی شود
به گزارش فارس، دارابی همچنین درباره را‌ه‌اندازی شبکه‌های تازه تأسیس صداوسیما با توجه به زمان اندکی که تا پایان دوره ریاست ضرغامی مانده، در پاسخ به فارس گفت: از کجا می‌دانید. همه ما تا آخرین لحظه‌ای که مسئولیت داریم مثل روز اول که قبول مسئولیت کردیم کارهای‌مان را انجام می‌دهیم مسئله انتصاب رئیس سازمان صداوسیما، کاری است در اختیار مقام معظم رهبری و از این اموری نیست که با لابی و چانه‌زنی و این حرف‌ها انتخاب شود. هر وقت خودشان تشخیص دادند و صلاح دانستند به موقع به آن عمل خواهد شد. الان نمی‌دانیم زمان آن کی است بنابراین تلاش می‌کنیم شبکه نسیم، شبکه‌ای که در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داریم، شبکه جوان و نوجوان و شبکه مدرسه را که در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است راه‌اندازی کنیم و این چهار شبکه در اولویت ما قرار دارند.
وی درباره اینکه برخی از این شبکه‌ها موازی با یکدیگر افتتاح می‌شوند در پاسخ به فارس اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش درخواستش این است که یک آموزش محو باشد و به آنها برای عدالت آموزشی کمک کند در سراسر کشور بهترین معلم‌ها و بهترین مدارس وجود ندارند مخصوصاً درس‌های سخت مانند عربی، ریاضی، زبان، ما دیدگاه‌های کارشناس‌هایمان را درباره موارد آموزشی بیان کرده‌ایم. دیدگاه ما با دیدگاه دوستان در آموزش و پرورش به لحاظ کارشناسی تفاوت‌هایی دارد اما در مجموع جمع‌بندی رئیس محترم سازمان، رئیس آموزش و پرورش بر این بود که شبکه مدرسه با رویکردی که به آن اشاره کردم راه‌اندازی شود مقدمات آن نیز در حال انجام است.
به گزارش فارس، دارابی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه در دوره آقای ضرغامی شایعاتی مبنی بر رفتن شما مطرح شد اما جابه‌جا نشدید و اینکه بعد از رفتن ضرغامی قرار است چه کار کنید، گفت: قرار است چه کار کنم؟ چه بگویم من هم این شایعات را شنیده‌ا‌م.
**ماه رمضان 93 با 2 سریال
وی ادامه داد:‌ما امسال به دلیل اینکه در ماه رمضان تقریباً ساعت یک ربع به 9 شب افطار می‌شود و ساعات شب بسیار محدود است و دوم اینکه امسال تعدادی از مسابقات جام جهانی دقیقاً با سریال‌های ما تلاقی پیدا کرده بنابراین امسال دو سریال‌مان قطعاً پخش خواهیم کرد. یکی از آنها  شبکه سه است که در حال حاضر دو سریال دارد و هر کدام که آماده شد دم افطار از تلویزیون پخش خواهد شد و یک سریال هم برای پایان شب است که «مدینه»‌نام دارد و آقای سرویس مقدم آن را در شبکه یک کارگردانی می‌کند اینکه آیا یک سریال دیگر اضافه بشود یا نه آن را بررسی می‌کنیم اما الان قطعیت پخش دو سریال مشخص است.
وی در پایان گفت: ما مکلف هستیم و از روزهای ابتدای انقلاب براساس تکلیف‌مان هر مسئولیتی بوده انجام وظیفه کرده‌ایم ما همچنان در خدمت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و سربازیم هرکجا بکه باشد سربازی می‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار