امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79107
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 63
«حسن خریشه»، نایب رئیس دوم مجلس قانونگذاری فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، گفت: موافقت دولت ...

«حسن خریشه»، نایب رئیس دوم مجلس قانونگذاری فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، گفت: موافقت دولت هلند با پیوستن دولت فلسطین به معاهده «لاهه» را باید موفقیتی بزرگ برای فلسطینیان به شمار آورد.

خریشه توضیح داد: به این ترتیب فلسطینیان می‌توانند برای شکایت از جنایتکاران جنگی اسرائیلی و پیگرد آنها به خاطر جنایاتی که بیش از 6 دهه مرتکب آن شدند، به این دادگاه روی بیاورند.

وی افزود: آنچه مهم است، اینکه در تعامل خود با این دادگاه جدی باشیم و از این دروازه برای گشودن درب اشغالگران به خاطر جنایات و تجاوزات مستمرشان استفاده کنیم.

خریشه تصریح کرد: به نظر من محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از این فرصت استفاده خواهد کرد، چون به دولت فلسطین اجازه می‌دهد، به عنوان یکی از اعضای این معاهده در نشست‌های آن از دوم ژوئن آینده شرکت کند و از این حضور به عنوان ابراز فشاری علیه اسرائیلی‌ها استفاده کند.

وی درباره آینده مذاکرات سازش و سرنوشت آن گفت: مذاکرات با حضور و فشار آمریکایی‌ها ادامه دارد و روند مذاکرات هم اکنون به سمت تمدید مذاکرات درحال سوق یافتن است.

خریشه پیش بینی کرد: قضیه تمدید مذاکرات در نشست‌های آینده کمیته مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین مطرح شود که قرار است، اوایل هفته آینده در شهر رام الله افتتاح شود.

وی در این خصوص تصریح کرد: امیدواریم اعضای کمیته مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین به سود توقف مذاکرات رای دهند، چون حضور در مذاکرات تصمیمی فردی بوده است.

نایب رئیس دوم مجلس قانونگذاری فلسطین تاکید کرد: گزینه پیشنهادی برای مذاکرات روی آوردن به داخل و فلسطینیان و همچنین تحقق وحدت ملی است و باید رابطه با رژیم صهیونیستی به شکل طبیعی آن یعنی رویارویی با آن باز گردد.

وی افزود: گزینه مقاومت و انتفاضه تنها ضامن استرداد حقوق ما و بیرون راندن اشغالگران جنایتکار از سرزمینمان است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها