امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79154
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری تلویزیون «المنار»، شیخ «نعیم قاسم» معاون حزب الله لبنان طی سخنانی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری تلویزیون «المنار»، شیخ «نعیم قاسم» معاون حزب الله لبنان طی سخنانی در شهرک «شمسطار» از توابع البقاع با بیان اینکه به تاخیر انداختن امور، کاری از قضایای مردم را به پیش نمی برد، تاکید کرد همه خواستار آرامش هستند... معتقدم که موانعی حقیقی فرا روی انتخاب رئیس جمهور آینده لبنان وجود ندارد و لذا هر گونه تعلل و وقت کشی تغییری در شخصیت رئیس جمهور آینده و چگونگی انتخابش ایجاد نخواهد کرد.

از طرفی، شیخ «محمد یزبک» رئیس هیئت شرعی حزب الله نیز با تاکید بر لزوم قوی بودن رئیس جمهور آینده کشورش در دفاع از کرامت، استقلال و حاکمیت لبنان، گفت: رئیس جمهور آینده لبنان باید از معادله سه گانه «ارتش،‌ ملت و مقاومت» محافظت کند. این معادله آینده و سرنوشت لبنان را تعیین می‌کند.

وی با بیان اینکه «رئیس جمهوری که از توان و ‌امکانات محافظت نکند، نمی‌تواند رئیس جمهور همه شهروندان باشد بلکه در آن صورت رئیس جمهور گروه خاصی خواهد بود»، افزود: ما در ساختن وطن،‌ رئیس جمهور و همه اموری که خیرشان به مردم برسد، شریک هستیم و در آینده نیز بیش از همه بر وحدت ملی، اسلامی و مسیحی پافشاری خواهیم کرد.

از طرفی دیگر، «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید در راستای دفاع از حاکمیت ملی، مقاومت را در آغوش بگیرد و از آن محافظت کند، یادآور شد که حق ملت و نمایندگان آن در پارلمان است که نامزدی را برای تصدی پست ریاست جمهوری انتخاب کنند که از دستاوردهای مقاومت پاسداری کرده و از وحدت لبنانی‌ها و همچنین استقلال و حاکمیت ملی محافظت کند.

وی در ادامه اظهار داشت: رئیس جمهور آینده باید از مقاومت نگهداری و از نقش و اهمیت آن آگاه باشد. این امر به خاطر عشق به مقاومت نیست بلکه بایستی به خاطر پاسداری از حاکمیت ملی باشد. حاکمیت ملی در نبود مقاومت، همواره مورد تهدید خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار