امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79163
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۹
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار لبنان اظهار داشت: عربستان سعودی هنوز در توهم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار لبنان اظهار داشت: عربستان سعودی هنوز در توهم سقوط سوریه، سپس عراق و لبنان و کشاندن آن تا ایران به سر می‌برد.

وی افزود: عربستان با این سیاستی که بر آن تکیه کرده، دولت مشکلات شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «مجلس اعلای اسلامی» عراق نیز با انتشار این خبر نوشت: نخست وزیر این کشور با هشدار به تهدیدهای مکرر منطقه کردستان درباره جدایی، اعلام کرد که کسی نمی‌تواند خلاف قانون اساسی رفتار کند و با اشاره به شایعاتی درباره تعویق انتخابات پارلمانی تاکید کرد که این انتخابات هرگز به تعویق نخواهد افتاد.

نوری مالکی افزود: من بر سر عراق با هیچ کس تعارف ندارم و با احترامی که برای همه قائلم، باید بگویم که من عراقی هستم. و دعوت می‌کنم که هر کس می‌تواند یک مورد از رفتار مخالف قانون اساسی ما را به ما بگوید حتی اگر شده یک مورد را، در حالی که بنده می‌توانم ده‌ها مورد آنها [مخالفان] را ذکر کنم.

مالکی در خصوص تعویق انتخابات و شایعات پیرامون آن نیز گفت: گفته‌ام و باز هم تأکید می‌کنم که انتخابات حتی یک ساعت هم به تعویق نمی‌افتاد. خیلی با من بر سر آن چانه‌زده‌اند و پاسخ من نیز این بوده که حتی یک ساعت هم به تعویق نخواهد افتاد.

نخست‌وزیر عراق افزود: می‌خواهیم [وضع موجود را] تغییر دهیم تا بتوانیم کار کنیم و با هر کس که خواستار سازندگی عراق و تشکیل دولتی قوی و یکپارچه است و [البته دولتی] بی‌اراده نیست، ائتلاف کنیم.

در بخشی دیگر، نوری مالکی در پاسخ به سوالی درباره تهدیدهای مکرر کردستان درباره جدایی، تصریح کرد: هیچ کسی در منطقه کردستان یا جایی دیگر، حق ندارد خلاف قانون اساسی رفتار کند. اما در خصوص حق تعیین سرنوشت،‌ کرد‌ها سرنوشت خود را زمانی تعیین کردند که به این قانون اساسی رأی دادند؛ قانونی که تصریح می‌کند عراق کشوری مستقل است و قانون اساسی ضامن وحدت عراق.

 

نخست وزیر عراق در خصوص موضع عشایر استان «الانبار» در خصوص تروریسم، نیز گفت: اگر عشایر در کنار ما نمی‌ایستادند، نمی‌توانستیم مقابل موج تروریسم بایستیم.

انتهای پیام/غ

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها