امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79167
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۹
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان، طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان، طرح دوفوریتی استفساریه بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال 93 کل کشور را مورد بررسی قرار دادند. در این طرح آمده است:

آیا ایثارگران دستگاه‌های اجرایی مجاز به استفاده از خدمات بیمه درمانی موضوع بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال 93 کل کشور که در دستگاه‌‌هایشان ارائه می‌شود، هستند.

به موجب طرح وکلای ملت ایثارگران دستگاه‌های اجرایی مجاز به استفاده از خدمات بیمه درمانی دستگاه‌های اجرایی خود می‌شوند.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس به عنوان طراح این طرح طی سخنانی ضمن اشاره به مشکلات ایثارگران خواستار رای مثبت وکلای ملت به طرح مذکور شد.

وی همچنین با بیان اینکه امروز ایثارگران برای مباحث درمانی خود دچار مشکلات عدیده‌ای هستند، تصریح کرد:‌این طرح در راستای کاهش مشکلات ایثارگران طراحی شده است.

محمدعلی اصفهانی نماینده مردم فریدن و فریدون‌شهر در خانه ملت در مخالفت با دوفوریت این طرح گفت: آنچه امروز درخواست شده مربوط به قانون بودجه‌ای است که هنوز سه ماه از تصویب آن نمی‌گذرد.

وی با تاکید بر اینکه با یک فوریت طرح مذکور مخالفتی ندارم، گفت: بهتر است اجازه دهیم این طرح با یک فوریت مطرح شود تا پس از تصویب اقدامات کارشناسی بر روی آن انجام شده و طرح پخته‌ای ارائه شود.

بر اساس این گزارش مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس هم در موافقت با دوفوریت طرح مذکور گفت: اهمیت این طرح بر فوریت آن است زیرا امروز دستگاه‌های اجرایی نمی‌دانند باید چگونه در این زمینه مباحث را پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: من از نمایندگان می‌خواهم به یک فوریت این طرح رای دهند تا طرح به کمیسیون رفته و در آنجا طرح کامل شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به طرح دوفوریتی وکلای ملت اظهار داشت: در زمان بودجه این بحث مورد بررسی قرار گرفت؛ این قانون ناروشن نیست و اگر امروز می‌خواهیم آن را تغییر دهیم بایستی طرحی بیاوریم چون این مورد شامل استفساریه نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: پیش از این قانون اینگونه بود که ایثارگران می‌توانستند هم از خدمات بنیاد شهید و هم از دستگاه‌ها به انتخاب خود استفاده کنند اما برخی دوستان اعلام کردند که دستگاه‌ها خدمات مناسبی نمی‌دهند. بنابراین در لایحه بودجه این بحث تغییر پیدا کرد.

لاریجانی با بیان اینکه طراحان باید برای تغییر قانون طرح دیگری ارائه کنند، تصریح کرد: این طرح شامل استفساریه نمی‌شود و به همین دلیل بهتر است دیگر آن را بررسی نکنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها