امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79168
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، صبح امروز اولین نشست خبری رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال 92 برگزار شد. در زیر مشرح این نشست را می ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، صبح امروز اولین نشست خبری رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال 92 برگزار شد.
در زیر مشرح این نشست را می خوانید:

همایش روز جهانی مالکیت معنوی و نقش آن در توسعه اقتصادی برگزار می‌شود

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به روز جهانی مالکیت معنوی گفت: همایش ملی حقوق مالکیت معنوی و نقش آن در توسعه اقتصادی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این مطلب که برگزار کننده این همایش سازمان ثبت اسناد با همکاری سازمان جهانی مالکیت معنوی است گفت: این همایش در روزهای 6 تا 8 اردیبهشت برگزار می‌شود.

تویسرکانی تصریح کرد: محل برگزاری همایش اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خواهد بود و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به همراه صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس کشور و همچنین حجت‌الاسلام پورمحمدی، وزیر دادگستری از سخنرانان خواهند بود.

صدور 2.5 میلیون سند مالکیت دولتی در سال 92/ افزایش 25 درصدی ارائه خدمات

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز در نشست خبری خود گفت: امسال با توجه به نامگذاری سال جدید فعالیت های سازمان ثبت در جهت اقتصاد موثر و مفید است و بخشی از اقتصاد از سازمان ثبت گذر می کند.

وی افزود: آنچه که ما باید به عنوان مدیران دستگاه ها توجه کنیم تاکیدات مقام رهبری مبنی بر مدیریت جهادی است تا بتوانیم در کوتاهترین زمان و کم ترین هزینه به اهداف دست یابیم

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: در سال 92 جهت گیری اصلی سازمان ارائه خدمات به نحو مدرن و با هزینه کمتر بوده است.

تویسرکانی خاطرنشان کرد: در همه این اقدامات سازمان با موج فشارها و مخالفت ها رو به رو شد اما توانست این مسیر را با موفقیت طی کند و به دستاوردهای مهمی برسد.

وی گفت: در سال 92 سازمان ثبت اسناد بیش از 45 میلیون خدمت به مردم ارائه داد که در مقایسه با سال 91 این رقم حدود 25 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در سال 92 از همه خدمات ارائه شده به شهروندان 66 درصد خدمات به نحو الکترونیک ارایه شده است.

وی افزود: در حوزه صدور اسناد مالکیت 2 میلیون و 559 هزار و 827 سند مالکیت دولتی صادر شده است.

کاهش 4.4 درصدی ثبت ازدواج/ افزایش 4.6 درصدی طلاق‌

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه نشست خبری امروز خود با اعلام این مطلب افزود:  اسناد مالکیت برای موسسات دولتی و وزارتخانه ها 45 هزار و 55 سند بوده است که 17 هزار و 38 سند هم برای نهادهای عمومی صادر شده است.

وی افزود: این در حالی است که در سال 92 به میزان 7 هزار و 857 سند برای شرکت های دولتی به چاپ رسیده است.

تویسرکانی همچنین درباره ازدواج و طلاق نیز گفت: مجموع ازدواج های ثبت شده در سال 92 به تعداد 757 هزار و 197 مورد بوده است که 4.4 درصد کاهش نسبت به سال 91  داشته است.

وی افزود: بیشترین کاهش ازدواج در یزد با 16.7 درصد به ثبت رسیده است و کمترین کاهش در خراسان جنوبی با 2.8 درصد بوده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تهران با کاهش 3.1 درصدی ازدواج مواجه بوده است.

تویسرکانی درباره طلاق نیز گفت: مجموع طلاق ها در سال 92 به تعداد 158 هزار و 753 مورد بوده که 4.6 درصد رشد داشته در مقایسه با سال 91.

وی افزود: بیشترین رشد طلاق در بوشهر با رشد 15.6 درصد و کمترین میزان طلاق در فارس با کاهش 15.3 درصدی رخ داده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: افزایش طلاق در استان تهران از میانگین کشوری که 4.4 بوده کمتر است و 1.8 درصد افزایش داشته است.

وی درباره علل وقوع طلاق نیز گفت: بیشترین دلیل طلاق دخالت خانواده ها، عدم تحقق شروط ضمن عقد، اعتیاد و فقر مالی برآورد شده است.

تویسرکانی گفت: در سال 92 در مجموع 20 میلیون و 616 هزار و 249 سند از سوی دفاتر اسناد رسمی صادر شد که بیشترین اسناد صادره مربوط به وکالت نامه بوده 31 درصد است.

وصول 32 هزار میلیارد ریال مطالبات بانک‌ها در سال 92

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه نشست خبری خود گفت: استان تهران 23 درصد کل اسناد تنظیمی کشور را ئر سال 92 به خود اختصاص داد.

وی افزود: مجموع شرکت های ثبت شده در سال 92 به تعداد 64 هزار و 455 شرکت بود که 2 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: از این بین شرکت های تجاری رشد 12 درصدی و شرکت های تعاونی کاهش 25 درصدی داشته اند.

وی افزود: در حوزه ثبت اختراعات به تعداد 3 هزار و 533 مورد اختراع ثبت شد و این در حالی است که 10 هزار و 291 علامت تجاری و 3 هزار و 659 مورد علایم تجاری بین المللی نیز به ثبت رسیده است.

احمد تویسرکانی گفت: طرح های صنعتی ثبت شده 2 هزار و 254 مورد بوده که رشد 45 درصدی داشته است.

وی درباره وصول مطالبات بانکی نیز گفت: وصول مطالبات بانکی در سال 92 به میزان 32 هزار و 552 میلیارد ریال بوده که رشد 18 درصدی داشته است.

تویسرکانی همچنین در پاسخ به فارس درباره افزایش یا کاهش میزان ازدواج موقت در کشور در سال 92 گفت: رشد 33 درصدی ازدواج موقت در کشور را شاهد بودیم.

وی افزود: 301 مورد ازدواج موقت در سال 92 در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسیده است.

15 هزار فقره بازرسی از دفاتر اسناد رسمی/9 مورد سلب صلاحیت از دفاتر

احمد تویسرکانی در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال فارس درباره بازرسی از دفاتر اسناد رسمی گفت: 15 هزار و 142 مورد بازرسی در سال 92 از دفاتر اسناد رسمی انجام شده است.

وی افزود: براساس این بازرسی‌ها 9 مورد از دفترخانه‌ها متخلف شناخته شدند که از آنها سلب صلاحیت شده و پرونده آنها ابطال شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: البته این میزان کاهش 61 درصدی داشته چون در سال 91 حدود 23 سردفتر سلب صلاحیت شدند.

احمد تویسرکانی خاطرنشان کرد: همچنین 109 مورد انفصال موقت داشتیم.

وی همچنین ادامه داد: در سال 92 حدود 10 هزار و 308 نفر بدهکار مالی ممنوع الخروج داشتیم که 4 هزار و 232 نفر با پرداخت بدهی ممنوع‌الخروجی شان رفع شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: همچنین به طور کلی 150 هزار نفر ممنوع المعامله در کشور وجود دارد.

احمد تویسرکانی گفت: آیین نامه پیش فروش ساختمان به تصویب رسیده و دارد کارهای اجرایی اش رو طی می کند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش به موضوع نقل و انتقال خودرو اشاره کرد و گفت: نقل و انتقال خودرو در سال 92 در دفاتر اسناد رسمی 1 میلیون و 260 هزار 883 مورد بوده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: این رقم نسبت به سال گذشته کاهش 19 درصدی را شاهد بوده است.

تویسرکانی گفت: همچنان معتقدیم که نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد و اظهارنظر ناجا قانونی نیست.

وی درباره بودجه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال 93 گفت: خوشبختانه با رایزنی‌های انجام گرفته قوه مقننه مساعدت خوبی داشت و دولت هم ما را همراهی کرد اما تمام منابع لازم در اختیار ما نیست.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در سال 91 به میزان 500 میلیارد تومان بودجه در اختیار ما قرار گرفت که در همان سال مجموع درامدهای ما بالای هزار میلیارد بود.

وی افزود: امسال علاوه بر این منابع به ما اختیار داده شده است که در قبال صدور هر سند الکترونیک 5 هزار تومان دریافت کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار