امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79179
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز خانه ملت و در ادامه بررسی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز خانه ملت و در ادامه بررسی جزئیات طرح دائمی شدن اصلاحیه قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1387، ماده 5 این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، گزارش‌های سازمان بازرسی در مراجع قضایی و هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری،‌انضباطی وانتظامی، خارج از نوبت حداکثر ظرف 3 ماه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

چنانچه رسیدگی به پرونده‌ها بیش از مدت معین نیاز به وقت داشته باشد، مراجع مذکور باید جهات و دلایل آن را در پرونده درج و تصریح کنند.

طبق مصوبه مجلس، آراء صادره مراجع قضایی با درخواست سازمان بازرسی کل کشور و موافقت دادستان ذیربط و آراء صادره هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، انضباطی و انتظامی با درخواست سازمان مذکور در مراجع ذیصلاح ظرف 20 روز پس از ابلاغ، قابل تجدید نظر بوده و این رسیدگی نیز خارج از نوبت خواهد بود.

وکلای ملت در تبصره این ماده مقرر کردند هر گاه بازرس دارای پایه قضایی ضمن بازرسی در حدود مقررات قانونی، به حکمی برخورد کند که آن را خلاف بین شرع یا قانون تشخیص دهد، گزارش مستدل آن را از طریق رئیس سازمان بازرسی برای رئیس قوه قضائیه ارسال می‌کنند تا رئیس قوه طبق قانون اقدام لازم را به عمل آورد.

وکلای ملت با 149 رای موافق، 4 رای مخالف و 11رای ممتنع از 206 نماینده حاضر در جلسه این ماده را به تصویب رساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها