امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79181
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه که قرار است 19 مرداد آینده برگزار شود، از اکنون سوژه اصلی بسیاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه که قرار است 19 مرداد آینده برگزار شود، از اکنون سوژه اصلی بسیاری از رسانه‌های ترکیه شده است.

تنش‌های سیاسی مربوط به این انتخابات در ترکیه و رسانه‌های آن کاملا ملموس است.

روزنامه ترکی «طرف» با اشاره به تنش ایجاد شده میان «عبدالله گل» رئیس جمهور و «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر که هر دو از رهبران حزب حاکم عدالت و توسعه هستند، می‌نویسد: یکی از شخصیت‌های نزدیک به اردوغان به نقل از او گفته است که "هفت سال برای گل کافی است و ما دیگر هیچ دینی به او نداریم"!

به نوشته این روزنامه، انتشار این خبر پیش از دیدار اردوغان با گل، موجی از نارضایتی را در کاخ ریاست‌جمهوری ترکیه و برخی نمایندگان پارلمانی حزب حاکم ایجاد کرد.

برخی محافل سیاسی اعلام کردند که عبدالله گل به شدت از این اظهار نظر اردوغان ناراحت شده و به همین دلیل در آخرین سخنرانی‌اش در شهر «کوتاهیا» در غرب ترکیه گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط موجود در کشور، هیچ طرح و برنامه‌ سیاسی ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وی احتمال می‌دهد که نظریه روسیه در تغییر دوره‌ای شخصیت‌های در دو پست نخست‌وزیری و ریاست‌جمهوری در ترکیه نیز اجرا شود، گفت که این ایده پوتین و میدویدیف را نمی‌پذیرد زیرا دموکراتیک نیست.

«تودی زمان» نیز با انتشار خبری اعلام کرد که عبدالله گل می‌خواهد از سیاست کنار برود.

انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها