امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79196
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 67
حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه 517 شهر و 11 ...

حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه 517 شهر و 11 کلانشهر در کشور دچار تنش آبی هستند، آیا احتمال جیره‌بندی نیز مطرح است، گفت: به کار بردن واژه تنش آبی بدین معنا است که تولید و مصرف آب در این شهرها برابر شده است و این نشان می‌دهد که در شرایط نرمال قادر به تأمین آب نیستیم.

جانباز ادامه داد: بنابراین اگر مصرف آب برابر است در تأمین آب با مشکل مواجه می‌شویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه وقتی مصرف آب از حالت تعادل خارج می‌شود، تنش آبی حاکم می‌شود، گفت: البته باید اذعان داشت که بحث جیره‌بندی در این کلانشهرها به هیچ وجه مطرح نیست.

به گفته وی، البته جیره‌بندی نشدن منوط به این است که مصرف آب را مدیریت کنیم.

جانباز تأکید کرد: کاهش مصرف آب توسط مشترکان معادل یک سامانه جدید انتقال آب به شرکت‌های آبفا کمک خواهد کرد، پس باید صرفه‌جویی را در میان مشترکان توصیه و ترویج دهیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های کاهش مصرف آب استفاده از ادوات مناسب و شیرآلاتی که آب و هوا را با هم مخلوط می‌کند و مصرف آب را کاهش می‌دهد، در مراکز عمومی نصب کنیم.

جانباز درباره برنامه های شرکت آب و فاضلاب کشور برای گذر از تابستان 93، گفت: با توجه به موارد موجود در برنامه پنجم توسعه برای تامین آب، باید اجرای پروژه‌های معطلی که زیرساخت‌های آن آماده است، سرعت بگیرد.

وی با بیان اینکه در زمان کنونی خود را برای تابستان پیش رو آماده می کنیم، گفت: تامین آب شرب کلان شهرهای کشور از چالش‌های ما است.

جانباز با تاکید بر اینکه باید تابستان 93 و تامین آب شهرها و روستاهای کشور در این تابستان را به سلامت به انتها برسانیم، گفت: تکمیل سامانه‌های آبرسانی به کلان شهرها و مدیریت تقاضا راهکارهای مدیریت مصرف است که می تواند راهگشا باشد و ما را در تابستان سخت، یاری می رساند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه سال گذشته از لحاظ میزان بارش ها سال خوبی برای کشور نبوده است، اما تاکنون دغدغه ای برای تامین آب شهرها و روستاها وجود نداشته است.

جانباز تصریح کرد: برگزاری نشست های مدیریت بحران از سال گذشته آغاز شده و اکنون نیز در حال اجرا است، تا بتوان تابستان پیش رو را بدون هیچ مشکلی سپری کرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها