امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79198
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی با اشاره به آنچه آن را تهدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی با اشاره به آنچه آن را تهدید ناشی از حزب‌الله لبنان، خواند، نوشته است اسرائیل برای افزایش توان جنگ‌های شهری، در حال شبیه‌سازی یک روستای لبنان است تا نیروهای ارتش خود را در آن آموزش دهد.

بر اساس این طرح که بخشی از یک طرح گسترده‌تر با هدف ارتقا توان رویارویی با حزب‌الله لبنان یا مداخله نظامی زمینی در سوریه است، یکی از روستاهای لبنانی ارتفاعات جولان شبیه‌سازی می‌شود.

یدیعوت در بخشی از گزارش خود در مورد این طرح‌ها نوشته است: «به نظر می‌رسد این اقدامات با هدف آماده‌سازی نیروهای پیاده، زرهی و یگان‌های مهندسی برای انجام عملیات گسترده زمینی در صورت بروز جنگ سوم با لبنان، در جریان باشد».

این گزارش می‌افزاید: «هدف این است که سربازان گردان‌های رزمی که نقش حساسی در عملیات‌های گسترده در لبنان و سوریه دارند، با آنچه که قرار است در میدان نبرد با آن مواجه شوند، آشنایی پیدا کنند».

برخی کارشناسان معتقدند که این طرح اسرائیل، پس از آن اجرا می‌شود که ارتش اسرائیل در جنگ 33 روزه از تاکتیک‌های حزب الله، دچار غافلگیری شد.

به نوشته یدیعوت، قرار است این تمرین‌ها از نوع ایمن‌تر گلوله‌ها و همچنین سیستم‌های لیزری استفاده شود تا سربازان بتوانند آزادانه‌تر نبرد واقعی را تجربه کنند. در دهکده‌ای که قرار است ساخته شود، بیش از 300 خانه، مسجد، ساختمان‌های فرماندهی حزب‌الله، محل‌های استقرار راکت، ساختمان‌های عمومی و همچنین عوارض طبیعی، ساخته می‌شود.

آخرین باری که رژیم‌صهیونیستی چنین تأسیساتی ساخت، به یک دهه قبل برمی‌گردد. اسرائیلی‌ها در آن زمان منطقه‌ای مشابه روستاهای غزه را در پایگاه نظامی «صعلیم» در جنوب فلسطین اشغالی ساختند. هزینه ساخت دهکده جدید که «سنیر» نام می‌گیرد، چندین میلیون دلار برآورده شده است. این دهکده در منطقه بین «جلیله» و بلندهای جولان احداث می‌شود و قرار است تا سال 2017 عملیاتی شود. زیر این روستا نیز تونل‌هایی مشابه آنچه در جنوب لبنان توسط نیروهای حزب‌الله ایجاد شده، حفر خواهد شد.

در بخش دیگری از گزارش «یدیعوت» آمده است: «علاوه بر تهدید کلاسیکی که از سوی نیروهای سید حسن نصرالله متوجه اسرائیل، جنگ داخلی در سوریه که در سال گذشته مرزهای اسرائیل و بلندی‌های جولان را متشنج کرده، رده‌های بالای ارتش را متوجه ضرورت تجدید طرح‌های مربوط به عملیات‌ زمینی، حتی یک عملیات محدود در مناطق فراتر از مرزها، کرد.»

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها