امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79219
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاپور محمدی معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی امروز در حاشیه نشست بهبود فضای ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاپور محمدی معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی امروز در حاشیه نشست بهبود فضای کسب و کار در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه رتبه ایران در محیط کسب و کار چند است، اظهار داشت: ایران از میان 189 کشور رتبه 152 را دارد که نسبت به سال 2013، 6 پله سقوط داشته و امیدواریم در سال 2015 این شاخص‌ها بهبود یابد و در این راستا با بانک جهانی ارتباط برقرار کردیم، تا بتوانیم اطلاعات خوبی در این زمینه بدهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تصحیح خوبی در شاخص‌ها انجام گرفته است و در 10 شاخص تلاش‌های مختلفی صورت گرفته که امیدواریم این شاخص‌ها بهبود یابد.

محمدی در مورد نوسان ارز تصریح کرد: در این باره نرخ ارز نوساناتی دارد، اما این موضوع در بلندمدت بوده و دولت در تلاش است که نرخ بازار آزاد را به نرخ بودجه نزدیک کند و نوسانات کنونی کوتاه‌ مدت بوده و در بلندمدت بهبود خواهد یافت، تا در محیط کسب و کار نیز مؤثر باشد.

معاون وزیر امور اقتصادی در مورد ثبت‌نام افراد متقاضی دریافت یارانه تصریح کرد: بر اساس آمارهایی که اعلام شده بحث انصراف تا پایان سال ادامه دارد و اقدام خوبی در این راستا صورت گرفته و مردم تشخیص می‌دهند که نیازمند هستند و نظرات آنها مبنا قرار دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دولت افراد غیرنیازمند را حذف خواهد کرد، گفت: دولت در چارچوب قانون عمل کرده و تکلیف قانون است. همچنین راستی‌آزمایی در متن قانون وجود دارد و دولت برمبنای آن حرکت می‌کند اما اصل بر اعتماد مردم بوده و درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا سقف درآمدی برای پرداخت یارانه تعیین خواهد شد، عنوان کرد: دولت اعلام کرده که با تحصیل منابع خدمات بیشتری به مردم می‌دهد و از محل انصرافی‌ها این مباحث صورت می‌گیرد و لزوماً نمی‌توان بحث حذف افراد را مطرح کرد و در این مورد مباحث اجرایی بوده که مسئولان برای آن تصمیم می‌گیرند.

معاون وزیر اقتصاد گفت: دولت به حساب‌های بانکی مردم ورود نخواهد کرد و در حال حاضر آنچه که رویکرد وزارت اقتصاد در بهبود فضای کسب و کار است، دسترسی به تسهیلات آسان و گمرک است.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه کارشناسان عنوان می‌کنند، دولت برای اجرای مرحله دوم با شیوه کنونی کسری منابع خواهد داشت و اینکه گفته می‌شود دولت باید 20 میلیون نفر را از دریافت یارانه حذف کند درست است؟ اظهار داشت: دولت تلاش می‌کند، به نسبتی که منابع کسب می‌کند، اعتبار را تخصیص دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها