امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79240
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، وزیر صنععت چین با اعلام پایبندی این کشور به گسترش ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، وزیر صنععت چین با اعلام پایبندی این کشور به گسترش تولید خودروهای الکتریکی، این صنعت را زیر بنای ارتقای صنعت خودروی این کشور دانست.

میائو وی، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین، در نمایشگاه خودروی پکن اعلام کرد دولت این کشور به تقویت توسعه صنعت خودروهای با سوخت جدید این کشور ادامه خواهد داد و با بهبود شرایط مالیاتی و سیاست های مالی از این صنعت حمایت خواهد کرد.

پیش‌تر نیز ما کای، معاون رهبر چین، که یکی از عالی رتبه ترین افراد در زمینه سیاست گذاری در بخش انرژی این کشور محسوب می شود، از ادامه اجرای سیاست های یارانه ای و حمایتی این کشور برای گسترش صنعت سوخت هیبریدی خبر داده بود.

بر همین اساس چین در حال توسعه صنعت خودروهای الکتریکی خود است تا در درجه اول وابستگی این کشور را به واردات  سوخت کاهش داده و در عین حال آلودگی شدید هوای بسیاری از شهرهای بزرگ این کشور را که این شهرها را در شرایط اضطرار قرار داده است را با استفاده از سوخت های پاک کاهش دهد.

تا کنون مصرف کنندگان چینی نسبت به استفاده از خودروهای الکتریکی تمایل چندانی نشان نداده اند. از دلایل بی میلی شهروندان چینی نسبت به استفاده از خودروهای الکتریکی می توان به اطمینان کم آنها به این خودروها و همچنین عدم وجود زیر ساخت های مناسب و کافی برای شارژ مجدد این خودروها در شهرهای این کشور اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها