امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79241
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، جلسه‌ای با حضور رئیس شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، جلسه‌ای با حضور رئیس شورای هماهنگی و سیاست‌گذاری تأمین مالی خارجی پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی، مسئولان شرکت ساخت و توسعه و هیأت چینی برگزار شد تا تصمیمات نهایی در رابطه با قرارداد تامین مالی و اجرای راه آهن سریع السیر قم-اصفهان اتخاذ شود.

اصغر فخر کاشانی، رئیس شورای هماهنگی و سیاست‌گذاری تأمین مالی خارجی پروژه‌های وزارت راه، پس از اتمام این جلسه از به نتیجه رسیدن اولین تفاهم‌نامه در دولت یازدهم با حضور سرمایه گذار خارجی خبر داد.

وی بیان کرد: بعد از سلسله جلساتی که با چینی‌ها برای تأمین مالی و اجرای پروژه‌ راه‌آهن سریع السیر قم-اصفهان داشتیم، امروز جمع بندی نهایی حاصل شد.

فخر کاشانی افزود: تعدادی قرارداد اولیه توسط وزارت راه و شهرسازی با یک شرکت چینی در رابطه با بعضی از پروژه‌ها منعقد شده بود که نیاز به بازنگری در این قراردادها بود و پس از سلسله جلساتی که با چینی‌ها در این رابطه داشتیم، شروط و اصول مدنظر این وزارتخانه در قرارداد گنجانده و به توافق نهایی رسیدیم.

‌رئیس شورای هماهنگی و سیاست‌گذاری تأمین مالی خارجی پروژه‌های وزارت راه اضافه کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده در صورتی که شرکت چینی از قطعاتی استفاده کند یا شرکت‌هایی را در جریان کار وارد کند که مورد توافق وزارت راه نباشد، خود شرکت ساخت و توسعه از محل مورد نظر خود اقدام به انجام این امور می‌کند و هزینه آن نیز از محل فاینانس پرداخت می‌شود.

فخر کاشانی برنامه وزارت راه و شهرسازی را تسهیل و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور پررنگ تر بخش خصوصی و سرمایه‌گذران خارجی برای اجرای پروژه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: برنامه ما بر این است تا شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم تا بخش خصوصی داخل کشور بتواند از امکانات حضور سرمایه گذاران خارجی برای اجرای پروژه های عمرانی بهره ببرد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها