امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79248
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  هادی جمالیان؛ معاون سرمایه‌گذاری پارس آریان و کارشناس بازار سرمایه در نشست ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  هادی جمالیان؛ معاون سرمایه‌گذاری پارس آریان و کارشناس بازار سرمایه در نشست صبحانه کاری بازار سرمایه با اشاره به اینکه نمی‌توان افق سرمایه‌گذاری در بورس را ارزش‌گذاری کنیم، چرا که طیف مختلفی از افراد در آن حضور می‌یابند اظهار داشت: اکنون نقد شوندگی بازار مرهون حضور سرمایه‌گذاران کوتاه مدت است و میانگین افق سرمایه‌گذاری در بازار سهام متأثر از میزان قابل پیش‌بینی بودن متغیرهای کلان اقتصادی است.

وی ادامه داد: اگر قرار است نرخ خوراک در کشور تغییر کند، باید برای سرمایه‌گذاران روشن و قابل پیش‌بینی بوده و فرمول تغییر نرخ خوراک به طور دقیق معین شود.

جمالیان با اشاره به اینکه اکنون امنیت بازار سرمایه زیاد است گفت: پیش از ارسال لوایح و پیشنهادات باید اثرات آن بر بازار سرمایه پیش‌بینی شود و دولت با عنایت به مطالعه اثرات تصمیمات اقتصادی بر بازار سهام تصمیم‌گیری کند، چرا که این موضوع بیشتر به نفع دولت خواهد بود.

وی با ارائه پیشنهادی تصریح کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار یا معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد به پیوست طرح‌ها و لوایح پیشنهادی به مجلس و دولت اثرات دقیق آن را بر بورس نیز ارائه کند، تا نوسانات ناشی از این تصمیمات به حداقل میزان برسد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اکنون اقتصاد جهانی رو به بهبود می‌رود، گفت: مجموعه این عوامل موجب رشد بازار سهام خواهد شد؛ به عنوان مثال اکثر صنایع پیشرو که اکثر بازار آنها را می‌شناسد، در آینده تعدیل مثبت خواهند داشت.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها