امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79251
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 125
به گزارش فارس به نقل از سی نت، دو طرف سه سالی است که به طور متقابل شکایاتی را از همدیگر مطرح  و طرف مقابل را به کپی برداری از محصولات خود متهم ...

به گزارش فارس به نقل از سی نت، دو طرف سه سالی است که به طور متقابل شکایاتی را از همدیگر مطرح  و طرف مقابل را به کپی برداری از محصولات خود متهم می‌کنند. این نزاع حقوقی در دهها کشور جهان در جریان است و هزینه‌های سنگینی را به هر دو شرکت تحمیل کرده است.

یکی از فناوری‌هایی که سامسونگ مدعی استفاده بدون مجوز اپل از آن است، مربوط به انتقال محتوای ویدیویی است. سامسونگ می‌گوید این فناوری توسط فردی به نام مایکل فریمن در اوایل دهه 1990 ابداع شده و حق اختراع آن به نام وی در سال 1994 ثبت شده است. سپس این حق اختراع در اکتبر سال 2011 و به ازای دریافت 2.3 میلیون دلار به سامسونگ فروخته شده است.

سامسونگ می‌گوید اپل به منظور ضمیمه کردن فایل‌های ویدیویی در سرویس ارسال پیام و ایمیل خود و همین طور در سرویس فیس تایم از این اختراع ثبت شده سوءاستفاده کرده است.

فناوری دیگر که مربوط به سازماندهی عکس و ویدیو در پوشه‌های مختلف است در اصل توسط کن پارولسکی یکی از افراد سازنده اولین دوربین دیجیتال رنگی جهان در شرکت کداک ثبت شده و سپس به سامسونگ فروخته شده و این شرکت مدعی استفاده بدون اجازه اپل از آن است.

البته اپل هم در مقابل مدعی استفاده بدون اجازه سامسونگ از 5 اختراع خود شده است. در حالی که سامسونگ در شکایت خود خواستار دریافت 7 میلیون دلار غرامت از اپل است، اپل در شکایت خود از لزوم دریافت غرامت دو میلیارد دلاری سخن گفته است. انتظار می‌رود رسیدگی به این دو پرونده هفته‌ها به طول بیانجامد.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها