امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79254
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان برگزاری اولین نشست صبحانه بازار سرمایه در سال 93، امیرعلی سیف‌الدین ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان برگزاری اولین نشست صبحانه بازار سرمایه در سال 93، امیرعلی سیف‌الدین عضو اسبق هیات مدیره کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با اشاره به اینکه در صورت کنترل نرخ تورم، جهش اقتصادی در کشور شاهد خواهیم بود اظهار داشت: اکنون اقتصاد جهانی رو به بهبود بوده و خوشبختانه بحران سوریه نیز در حال فروکش است.

وی ادامه داد: تحریم اخیر آمریکا علیه ایران بیشتر به زیان اروپا تمام شد و در صورت بازگشت شرایط جهان به روند رونق ایران به دوران درخشان باز خواهد گشت چرا که کشور ما در مسیر شرق و غرب زیرساخت‌های بسیار خوبی دارد.

وی ادامه داد: در این خصوص باید بسترسازی‌های لازم را انجام داده و از توان بخش خصوصی و منابع مالی در بازار سهام بهره ببرند به این شرط که امتیازهای بزرگ از جمله حمل‌ونقل را به این سرمایه‌گذاران بدهند.

سیف‌الدین با اشاره به اینکه نرخ سود بانک‌ها در صورت عبور از حد تعادل موجب غیراقتصادی کردن تولید می‌شود گفت: اکنون که آقای شاپور محمدی که از مدیران سابق بازار سرمایه است در معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد است و در این خصوص می‌توان همکاری‌های خوبی در این وزارتخانه و بازار سرمایه ایجاد کرد.

وی افزود: دولت در مورد تزریق نقدینگی‌های سرگردان به سمت بازار مولد باید نگرانی‌ها از ورود منابع به سمت بازارهای سفته‌بازی از جمله سکه و ارز را برطرف کند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها