امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79261
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمالی، مدیرعامل تأمین سرمایه آرمان در نشست صبحانه کاری بازار سرمایه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمالی، مدیرعامل تأمین سرمایه آرمان در نشست صبحانه کاری بازار سرمایه با یادآوری اینکه بازار سرمایه با فراز و نشیب‌هایی همراه بود، اظهارداشت: اخیراً در بازار سرمایه به گونه‌ای تبلیغات شد که گویا هرکس وارد بازار سهام شود حتماً سود خواهد کرد.

وی ادامه داد: در بازار سهام ایران، افزایش جهانی قیمت کالا و نرخ ارز مهمترین عوامل تغییرات صنایع بزرگ بورسی به شمار می‌روند که محصولات پتروشیمی، نفت، فلزات و سیمان از جمله آن است.

جمالی با اشاره به اینکه زمانی می‌توان انتظار بازدهی بسیار خوب از بازار سهام داشت که قیمت‌های جهانی یا نرخ ارز افزایش یابد، گفت: اکنون اقتصاد دنیا از رکود خارج شده و دولت جدید هم با سیاست‌های جدید در حوزه اقتصاد و سیاست موجب ایجاد ثبات نسبی در کشور شده است.

وی گفت: پیش‌بینی از چشم‌انداز بازار سهام، رشد فراتر از نرخ تورم است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ با توجه به تعدیل مثبت خود در آینده، وضعیت مناسبی خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه اکنون بازار فعلی با ثبات و قابل اتکاست، تصریح کرد:  به عنوان مثال،‌در صنعت سیمان افزایش نرخ گاز از 70 به 100 تومان پیش‌بینی شده بود و در صورت افزایش نرخ سیمان تعدیل مثبت برای صنعت را فراهم می‌کند.؛ در صنعت پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، معدنی و فلزی نیز وضعیت کلی خوب است.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین صنعت پالایشگاهی را مورد اشاره قرار داد و گفت: اکنون صنعت پالایشی پس از افت شدید قیمتی به سطوح ارزنده و بسیار کم ریسکی رسیده‌ است و ریسک خطرناکی در بازار به صورت کلی نمی‌بینیم.

جمالی درباره چشم‌انداز آینده بازار سرمایه تصریح کرد: بازدهی کلی بازار در آینده با توجه به شرایط پیش رو در محدوده 30 تا 40 درصد خواهد بود و در این میان به متولیان بازار نیز پیشنهاد کرد که برای 50 شرکتی که بیشترین سهام شناور و ارزش بازار را دارند، دامنه نوسان و حجم مبنا را بردارند.

وی در پایان تاکید کرد: همچنین برای نمادهای حاضر در بورس باید بازارگردان وجود داشته باشد تا در چنین شرایطی نقش‌آفرینی کند؛ اکنون حرکت صندوق توسعه بازار با ماموریت سرمایه‌گذاران در تضاد است و باید هر شرکت به صورت اختصاصی برای خود بازارگردان داشته و حضور بازارگردان باید الزامی شود.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار