امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79274
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دنبال انتشار خبری با عنوان «انتقاد وزیر صنعت از تولید پایین سایپا و احتمال ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دنبال انتشار خبری با عنوان «انتقاد وزیر صنعت از تولید پایین سایپا و احتمال بازگشت قلعه‌بانی» روی خروجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت صنعت، معدن و تجارت، توضیحاتی را در این‌باره ارائه کرده است.

در این توضیحات آمده است: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، خبر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تحت عنوان «انتقاد وزیر صنعت از تولید پایین سایپا و احتمال بازگشت قلعه‌بانی» را تکذیب کرد.

بنا به گفته محمدرضا غفوری‌ در حال حاضر این وزارتخانه قصد تغییر در هیأت مدیره شرکت سایپا را در برنامه ندارد.

به گفته غفوری تولید سایپا با پشت سر گذراندن مشکلات، از اواخر سال گذشته رو به افزایش است و در اواخر فروردین‌ماه گذشته به روزانه 1700 دستگاه رسیده است و به زودی از ابتدای تیرماه روزانه به 2500 دستگاه خواهد رسید.

توضیحات فارس:

اساسا همیشه گفته می‌شود که در پشت صحنه تغییرات مدیریتی خودروسازان، برخی مسئولان دولتی نظیر وزیر صنعت نقش دارند. با این وجود در خبر فارس نکته‌ای درباره تصمیم وزیر صنعت برای بازگشت قلعه‌بانی به سایپا نیامده و صرفا به گفته‌ها و شنیده‌های موثق استناد شده است.

همچنین در قسمت دوم توضیح وزارت صنعت، گرچه بر وجود مشکلاتی در گروه خودروسازی سایپا طی سال گذشته تصریح شده، اما بر افزایش آمار تولید خودرو در سایپا اشاره شده است. خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نیز در خبر خود، هیچ پیش‌بینی از آینده ارائه نکرده است.

بر اساس آمار منتشر شده در وزارت صنعت، تولید محصولات سایپا در سال 92 نسبت به سال قبل از آن 20.7 درصد افت داشته و تولید سواری گروه سایپا نیز در این مدت با کاهش  23.7 درصدی مواجه بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها