امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79276
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی که در راس یک هیات از مقامات اقتصادی ایران هم اکنون در پکن به سر می‌برد، صبح امروز در گفت‌وگو با معاون نخست وزیر چین ، بر توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

طیب‌نیا  در این دیدار اعلام کرد: ایران به توسعه روابط با چین بسیار اهمیت می‌دهد و همکاری خود با چین را در ابعاد اقتصادی، انرژی، سرمایه گذاری، ساخت تاسیسات زیربنایی تقویت خواهد کرد.

جان گائو لی در این دیدار اظهار کرد: چین دوستی سنتی خود با ایران را بسیار غنیمت می‌شمارد و همواره ایران را شریک مهم استراتژیک خود می‌داند. 

وی در عین حال خاطر نشان کرد: در سال های اخیر، بر اساس تلاش مشترک دو کشور توسعه روابط چین و ایران گرایش مطلوبی داشته است و  مبادلات دو جانبه مقامات عالی رتبه افزایش یافته، اعتماد سیاسی متقابل تقویت شده و همکاری های مختلف دو کشور نیز گسترش یافته است.

معاون نخست وزیر چین که عضو شورای 7 نفره چین نیز است، در ادامه یادآور شد: میزان تجارت دو جانبه دو کشور ایران و چین ضمن حفظ سطح کنونی رشد داشته است و چین مایل است همکاری‌ مختلف دو کشور به ویژه همکاری اقتصادی و دارایی دو جانبه را تقویت بخشیده تا روابط دو کشور بیش از بیش ادامه یابد.

بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه گذاری ، معاون بین الملل وزیر نفت ، معاون رئیس کل بانک مرکزی و چند تن از مقامات اقتصادی دیگر، دکتر طیب نیا را همراهی می کنند.

حجم روابط بازرگانی غیر نفتی دو کشور  ایران و چین در سال 2012 میلادی، بالغ بر 13.6 میلیارد دلار بوده که از این میزان حدود 3.5 میلیارد دلار آن مربوط به صادرات ایران به چین و 8.1 میلیارد دلار واردات از چین بوده است و حجم تجارت دو کشور برای سال 2013 میلادی حدود 15 میلیارد دلار برآورد می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها