امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79283
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل المیادین، پس از آنکه نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که در رزمایش نیروهای ناتو در دریای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل المیادین، پس از آنکه نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که در رزمایش نیروهای ناتو در دریای سیاه از 20 دلفین‌ جنگی استفاده خواهد کرد برای اولین بار دلفین‌های جنگی آمریکایی با دلفین‌های جنگی روسیه در دریای سیاه روبرو خواهند شد.

این رزمایش دو هفته به طول خواهد انجامید و همزمان با تشدید تنش‌ها در اوکراین اهمیت این رزمایش تابستانی ناتو افزایش یافته است، ناتو و اوکراین در سال 2014 توافق کردند که 8 رزمایش مشترک و آموزش‌های نظامی مشترک داشته باشند.

همزمان با انتشار این خبر یک کارشناس امور بیولوژیک در ارتش روسیه که نخواسته نامش فاش شود به خبرگزاری «ویتسی‌رو» روسیه گفته که این کشور توانایی به دام انداختن دلفین‌های جنگی آمریکایی را با بهره گیری از تکنولوژی مدرن دارد و می‌توان این دلفین‌ها را با تربیت مجدد برای استفاده در ارتش روسیه به کار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد که رزمایش ناتو در دریای سیاه فرصتی مناسب برای مورد آزمایش قرار دادن فناوری‌های ضد تخریبی نیروی دریایی روسیه است که از آن جمله شبکه صید دلفین‌های جنگی مهاجم با عنوان «افالینا – 21» است.

آنگونه که این کارشناس روس گفته شبکه افالینا – 21 با ایجاد صداهای گیج کننده دلفین‌ها را سردرگم می‌کند و سپس آنها را صید می‌کند.

آموزش دلفین‌های جنگی طرحی نظامی است که از سال‌ها پیش توسط برخی از نیروهای دریایی در جهان دنبال می‌شود و نیروی دریایی این کشورها با آموزش به دلفین‌ها  قابلیت فرار از رادار‌های دریایی را دارند، عملیات‌های جاسوسی، مین‌یابی، امداد و نجات و «کامیکازی» انجام می‌دهند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها