امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79307
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای ادیب بوکوویچ سفیر جدید بوسنی و هرزگوین صبح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای ادیب بوکوویچ سفیر جدید بوسنی و هرزگوین صبح امروز (سه شنبه) با رییس جمهوری کشورمان دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

روحانی در این دیدار با ابراز امیدواری از گسترش روابط دو کشور در دوره سفیر جدید کشور بوسنی و هرزگوین ، گفت: سطح روابط اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دو کشور در حد مطلوب نیست و ما در جمهوری اسلامی آمادگی توسعه روابط با بوسنی و هرزگوین را داریم.

روحانی با اشاره به وجود تنوع قومیتی و مذهبی در بوسنی و هرزگوین گفت: امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که مسلمانان بتوانند هویت فرهنگی خود را در این کشور حفظ کنند.

رییس جمهوری به دوران جنگ در بوسنی و هرزگوین اشاره کرد و افزود: مردم بوسنی در آن دوران رنج فراوانی کشیدند و مردم ایران که از این شرایط ناراحت بودند، به آنها کمک کردند.

سفیر جدید کشور بوسنی و هرزگوین نیز گفت: امروز مفتخرم که در کنار شما هستم. ما دوستان خوبی هستیم وآنچه که شما در خصوص روابط دو کشور گفتید، ماموریت من برای توسعه روابط دو کشور است. لذا امیدوار هستم که بتوانم در طول ماموریتم روابط دو کشور را ارتقاء بخشم.

ادیب بوکوویچ با اهدای یک نقاشی از شهر سارایوو، به دکتر روحانی از رییس جمهوری ایران برای سفر به کشورش دعوت کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها