امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79309
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، ایمن اوشانسی سفیر جدید کشور نیوزلند صبح امروز (سه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، ایمن اوشانسی سفیر جدید کشور نیوزلند صبح امروز (سه شنبه) با رییس جمهوری کشورمان دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حسن روحانی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید کشور نیوزلند، گفت: در سال‌های اخیر شاهد کاهش روابط اقتصادی دو کشور بودیم اما امیدوارم در دوران ماموریت جناب عالی، تغییرات مثبتی رخ دهد و روابط دو کشور ارتقاء یابد.

وی با تاکید برلزوم گسترش روابط دو کشور در زمینه های فرهنگی و گردشگری افزود: ما علاقمند تبادل دانشگاهیان دو کشور هستیم، ضمن آن که امیدواریم روابط حوزه گردشگری نیز بین دو کشور توسعه یابد و طرفین بتوانند از جاذبه های خوب طبیعی خود برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کنند.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه اراده دو کشور برای توسعه روابط بسیار مهم است گفت: اکنون ظرفیت های فراوانی در سایر بخش ها برای توسعه روابط وجود دارد. شرایط بین المللی نیز امروز به نسبت دیروز بهتر شده و بهتر خواهد شد.

روحانی گفت: ما معتقدیم روابط جهان باید از طریق روابط اقتصادی و فرهنگی بهم گره بخورد و کشورها به یکدیگر نزدیکتر شوند.

رییس‌جمهوری تاکید کرد: تصمیم داریم روابط خود را با کشورهایی که با آنها سابقه روابط دوستانه داشته ایم، توسعه دهیم.

سفیر جدید کشور نیوزیلند نیز در این دیدار گفت: در سالهای اخیر نیز در ایران خدمت کرده ام اما اکنون خوش وقتم که در دوران جدید سفیر هستم، زیرا اکنون پتانسیل های زیادی برای توسعه روابط وجود دارد. کشور ما نیز با شما برای توسعه و تحکیم روابط موافق است.

ایمن اوشانسی همچنین از تلاش های رییس جمهوری ایران برای به نتیجه رسیدن مذاکرات با کشورهای 1+5تجلیل کرد و گفت: ما از تلاش های شما حمایت می کنیم و همه به بهبود فضا خوشبین هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها