امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79329
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالروز تصویب اساسنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالروز تصویب اساسنامه این نهاد انقلابی به فرمان امام خمینی (ره) طی سخنانی گفت: تهدیدات جدیدی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام را تهدید می کرد باعث شد تا امام راحل دستور تاسیس یک نهاد انقلابی را صادر کنند.

وی افزود: در همان حین که امام راحل با انحلال ارتش مخالفت جدی می کردند دستور تاسیس نهاد سپاه پاسدران انقلاب اسلامی را دادند که نشان از اجتناب ناپذیر بودن حضور و تداوم سپاه دارد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به ژرف نگری، درایت و شناخت امام خمینی (ره) از دشمنان و تهدیدات آنها، گفت: امام راحل پس از گذشت چند سال از تاسیس سپاه دستور تشکیل سه نیروی دریایی، هوایی و زمینی را در سپاه صادر کردند که این امر حکایت از بینش قوی امام راحل در مسائل استراتژیک و تهدیدات پیش روی انقلاب اسلامی بود.

شریف با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: سپاه سپر بلای انقلاب است و در ایفای این نقش نگاهی چند بعدی دارد و با انگیزه های دینی و مکتبی راه خود را تداوم می بخشد.

وی ادامه داد: عملکرد سی و پنج ساله سپاه در زمینه های مختلف و امور محوله عملکرد قابل قبولی از جانب مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) بوده و طبق دستور معظم له دو نیروی بسیج و نیروی قدس نیز به سپاه افزوده شدند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به کیفیت نقش آفرینی سپاه پس از دوران جنگ تحمیلی گفت: پس از پایان جنگ تحمیلی دولت وقت از سپاه درخواست کمک برای عمران کشور را کرد که با موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سپاه به این حوزه ورود پیدا کرد و حاصل این تلاش ها قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) است که یک سرمایه ملی قلمداد می شود.

شریف با تاکید بر اینکه تلاش های سپاه برای سازندگی در کشور دست کمی از مجاهدت های پاسداران در دوران دفاع مقدس ندارد، خاطرنشان کرد: سپاه توانمندسازی دفاعی و امنیتی کشور را از ارکان اصلی مسئولیت خود می داند چراکه دشمنان انقلاب همچنان مترصد فرصتی برای تجاوز به خاک جمهوری اسلامی هستند و اجازه نمی دهیم آنها با یک حمله پیش دستانه ایران را غافلگیر کنند.

وی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامگذاری سال 1393 به «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: در داخل کشور تا کنون تجربیات موفقی از مدیریت جهادی در سپاه، جهاد سازندگی و بنیاد مسکن داشته ایم و سپاه نیز با مدیریت جهادی در حوزه نظامی و دفاعی امروز به نقطه ای رسیده که حتی غربی ها به این اقتدار، صلابت و توان بازدارندگی اذعان دارند. اعتقاد داریم اگر این مدیریت جهادی در سطوح دیگر نیز بسط بیابد بسیاری از مشکلات قابل حل است.

مسئول روابط عمومی سپاه تصریح کرد: معظم له در سال های اخیر تاکید ویژه ای بر اقتصاد دارند چرا که با تقویت اقتصاد کشور تحریم های اقتصادی بر علیه کشور ناکام می ماند.

وی افزود: مدیریت جهادی به معنای سخت کوشی و تلاش به همراه ایمان، باور و اخلاص عمل در کنار تسلط بر علم و فناوری های نوین است.

شریف اظهار داشت: ایران بیش از یکصد سال از نفت بهره مند بوده ولی تنها در چند سال اخیر توانستیم دو پالایشگاه بومی بسازیم که محصول عزم و ارده ملت است و افتخار سپاه نیز استفاده بهینه از همین هوش و درایت ملت است.

مسئول روابط عمومی سپاه خاطر نشان کرد: امروز در فازهای 15 و 16 پارس جنوبی روزانه در سه شیفت کاری بیش از دو هزار نفر مشغول به کار هستند که ششصد نفر از این تعداد مهندسند و این یکی از مثال های رفتار جهادی است.

وی با اشاره به فعالیت های سپاه در عرصه سازندگی تصریح کرد: پس از دوران دفاع مقدس سپاه نخستین بار به درخواست دولت سازندگی و موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به فعالیت های عمرانی ورود پیدا کرد و در این زمینه نیز کاملاً قانونی و هدف گذاری شده عمل می کند.

شریف ادامه داد: همه دولت های که پس از پیروزی انقلاب اسلامی روی کار آمده اند از جمله دولت یازدهم خود خواستار کمک سپاه در عرصه سازندگی هستند، علاوه بر این رییس جمهور محترم در مجمع فرماندهان سپاه درخواستهایی مبنی بر ورود این نهاد مردمی به حوزه کارآفرینی و مبارزه با قاچاق و همچنین انجام و اجرای چند پروژه ملی را مطرح کرد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به فعالیت های سپاه در مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان گفت: ناکامی دشمنان از تجاوز نظامی، معاندان نظام اسلامی را به این فکر انداخت که با تضعیف ایمان، اعتقادات و کیان خانواده در میان ملت ایران به مبارزه با نظام اسلامی بر خیزند.

وی افزود: دشمنان در تلاشند تا بین نظام و مردم و سپاه و مردم فاصله بیاندازند؛ سپاه برای دفع این تهدیدات به عرصه نرم ورود پیدا کرد؛ یکی از کارهای صورت گرفته در این راستا راه اندازی کاروان های راهیان نور است که جوانان را با فرهنگ ایثار شهادت و دفاع مقدس آشنا می کند.

شریف در پایان گفت: سپاه پاسداران پیش از وقوع جنگ تحمیلی به ترویج آموزه های انقلاب اسلامی می پرداخت اما با آغاز تجاوز بیگانگان، بعد نظامی و دفاعی نیز به نقش آفرینی سپاه افزوده شد چرا که این نهاد در هر حوزه ای تهدیدی را علیه انقلاب اسلامی مشاهده کند، وارد عمل خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها