امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79337
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون به ریاست احمدرضا دستغیب نایب رئیس کمیسیون و با حضور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و معاونان سیاسی و پارلمانی وی آغاز شد.

وی افزود: در ابتدای این جلسه دستغیب سالگرد تأسیس سپاه پاسداران را به فرزندان امام و رهبر معظم انقلاب تبریک گفت و تأکید کرد که بی‌تردید نهاد مقدس سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش‌ها، باورها و دستاوردهای آن نقش بی‌بدیلی ایفا کرده و در شکل‌گیری نهاد مقدس بسیج و آماده‌سازی جوانان پاک و مخلص این مرز و بوم نقش مؤثری داشته است.

نماینده ورامین در مجلس در ادامه یادآور شد: دستغیب در ادامه گفت که هم‌اکنون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مایه آرامش ملت ایران و برهم‌زننده و خنثی‌کننده توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان ملت و کشور و نظام انقلاب اسلامی است و ابراز امیدواری کرد که نهاد مقدس سپاه در امر مهم اقتصاد مقاومتی و خودکفایی اقتصادی ورود پیدا کرده و مثل همیشه به رسالت انقلابی‌اش عمل کند.

وی با اشاره به بررسی سؤال فتح‌الله حسینی نماینده سرپل ذهاب از عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور تصریح کرد: مضمون سؤال این نماینده از وزیر کشور این بود که با توجه به سرقت‌های مکرر در بسیاری از شهرهای کشور خصوصاً شهرستان‌های قصرشیرین و غرب کشور، علت عدم تأمین امنیت مردم و وجود این سرقت‌ها چیست؟ زیرا فقط در حوزه برق و سرقت ترانس‌ها و سیم‌های برق طی سال گذشته حدود 1932 سرقت صورت گرفته که قابل قبول نیست.

نقوی تأکید کرد: وزیر کشور در پاسخ به این پرسش با اشاره به آمار کاهش سرقت در کشور گفت که در حوزه انتخابیه این نماینده حدود 19 درصد کاهش سرقت داشته‌ایم، البته مشکلات اقتصادی موجب افزایش سرقت‌های خرد شده اما تلاش نیروی انتظامی در جهت کاهش سرقت قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در نشست امروز رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن ارائه توضیحاتی درباره ظرفیت‌های مورد نیاز نیروی انتظامی اعلام کرد که به لحاظ ارزیابی انتظامی یعنی تناسب ظرفیت انتظامی و اقدامات ضدامنیتی در شرایط مطلوب هستیم، که در نهایت علیرغم توضیحات رحمانی‌فضلی و رادان، فتح‌الله حسینی از پاسخ‌های وزیر قانع نشد، همچنین نظری‌مهر نماینده کردکوی یکی دیگر از سؤال‌کنندگان از وزیر کشور بود که از طرح سؤال خود انصراف داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سؤال ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد از وزیر کشور، متذکر شد: آقامحمدی در طرح سؤالش گفت که ملاقات هیأت پارلمانی اروپایی با فتنه‌گران به معنای دخالت در امور داخلی کشورمان محسوب می‌شود، حال وزیر کشور به عنوان مسئول امنیت کشور باید در این رابطه پاسخگو باشد، که رحمانی‌فضلی در پاسخ به پرسش این نماینده گفت که هیأت‌های خارجی در سفر خود به کشورمان با وزارت کشور هماهنگ نمی‌کنند مگر آنکه میهمان وزیر کشور باشند، بنابراین سفر مذکور و ملاقات‌های صورت گرفته ارتباطی با وزارت کشور نداشته است، که در پایان پاسخ‌های رحمانی‌فضلی نیز نتوانست آقامحمدی را قانع کند.

وی اضافه کرد: همچنین در نشست امروز حسین طلا نماینده تهران نیز این سؤال را از وزیر کشور مطرح کرد که علت اجرایی نشدن مصوبه دویست و چهلمین جلسه شورایعالی امنیت ملی پیرامون طرح امنیت تهرانگردی که به وزارت کشور برای اجرا ابلاغ شده است، چیست؟ که وزیر کشور توضیحات مبسوطی را در این رابطه ارائه کرد در نهایت طلا از پاسخ وزیر قانع شد.

نقوی افزود: بیاتیان نماینده بیجار، سبحانی‌فر نماینده سبزوار، نعمتی نماینده اسدآباد، رسایی نماینده تهران، موسوی‌لارگانی نماینده فلاورجان و ابراهیم کارخانه نماینده همدان از دیگر نمایندگانی بودند که برای طرح سؤال از وزیر کشور درخواست دادند که از این بین تنها رسایی و موسوی‌لارگانی سؤالات خود را مطرح کردند.

این نماینده مجلس در تشریح سؤال حمید رسایی از وزیر کشور، گفت: رسایی در تشریح سؤال خود گفت که در جریان سفر اشتون به اصفهان با یکی از تصویربرداران صدا و سیما برخورد بسیار زننده‌ای شده است که این قابل قبول نیست و اتفاق بسیار بدی به شمار می‌آید، که وزیر کشور در پاسخ به سؤال رسایی اعلام کرد که ما همه باید از شأن و منزلت ایران و ایرانی دفاع کنیم، از طرف دیگر در جریان سفر اشتون، مسئولیت کار به عهده وزارت خارجه بود اما افرادی از نیروی انتظامی نیز اختیار گرفته بودند ولی در نهایت علیرغم اینکه مسئولیت کار به عهده وزارت کشور نبود، با خطاکاران برخورده شده است، که توضیحات رحمانی‌فضلی، حمید رسایی را قانع کرد.

وی یادآور شد: آریایی‌نژاد نماینده ملایر پرسشی را از وزیر کشور در مورد سخنرانی رضوی‌فقیه در همدان پرسید و گفت که چه کسانی برای انجام سخنرانی برنامه‌ریزی و حمایت کرده و چرا چنین برنامه‌ای عملی می‌شود، که رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سؤال گفت که دستگاه وزارت کشور متشکل از وزارتخانه، استانداری و سایر مسئولان با این موضوع برخورد قاطع داشتند و در برخورد با اینگونه اتفاقات نیز کوتاه نخواهند آمد، که در نهایت آریایی‌نژاد از پاسخ‌های وزیر قانع شد و ابراز امیدواری کرد که دیگر شاهد چنین رویدادهایی نباشیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: موسوی‌لارگانی نماینده فلاورجان آخرین نماینده سؤال‌کننده از وزیر کشور بود که سؤالی را درباره علت نبود هماهنگی در وزارت کشور برای برخورد با موضوع گروگان‌گیری اخیر مرزبانان مطرح کرد، که وزیر کشور در پاسخ به این سؤال تأکید کرد که اقدامات گسترده و دقیقی در ارتباط با مرزبانان صورت گرفت که در نهایت با مدیریت بحران نتیجه گرفته شد، که در پایان، توضیحات وزیر، موسوی‌لارگانی را قانع نکرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها