امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7934
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پیمان قربانی اظهارداشت: در سال گذشته در مجموع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پیمان قربانی اظهارداشت: در سال گذشته در مجموع 851 هزار قطعه سکه  پیش فروش شد که از این تعداد 507 هزار قطعه سکه تمام بهارآزادی و 344 هزار قطعه نیم سکه  بود.

قربانی تعداد سکه‌های استردادی تمام بهار آزادی را 189 هزار و نیم سکه را 109 هزار قطعه سکه بیان و تصریح کرد: در سال جاری بدلیل محدود بودن تعداد سکه‌های پیش فروش شده، بانک مرکزی از اول خردادماه اقدام به تحویل سکه‌های پیش خریده شده می‌کند و هموطنان گرامی می توانند با در دست داشتن مداراک شناسایی معتبر به شعب ثبت نامی بانک تجارت مراجعه و سکه‌های خویش را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در دوره اخیر، طرح پیش فروش سکه به صورت مستقیم از طریق سامانه بانک مرکزی و با عاملیت بانک تجارت انجام‌ گرفت، اضافه کرد: در دوره اول که تعداد 9 میلیون و 600 هزار قطعه سکه پیش فروش شد هدف مهار رشد نقدینگی و رفع حباب و مهار نوسانات بازار سکه و طلا بود، لیکن در دوره اخیر هدف اصلی تامین نیازهای خرد هموطنان به مسکوکات طلا مد نظر قرار داشت که خوشبختانه با پاسخگویی نیازهای مطروحه، طرح در پایان سال گذشته خاتمه یافت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بانک مرکزی نیز به پاس مشارکت هموطنان در این طرح و در‌ آستانه ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) تصمیم گرفت سکه های پیش فروش شده را بسیار زودتر از موعد مقرر به پیش خرید کنندگان تحویل نماید.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار