امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79359
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، آیت‌الله محسنی گرکانی در جلسه هیأت عمومی دیوان عالی ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، آیت‌الله محسنی گرکانی در جلسه هیأت عمومی دیوان عالی ضمن گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه (س) با قرائت سوره کوثر اظهار داشت: روی سخن در این سوره مبارکه به پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله است که ای پیامبر ما به تو خیر فراوان دادیم ما به تو کوثر عطا کردیم، از این عبارت استنباط می‌شود که زخم زبان‌های مکرر و سخنان زشت و دردناک به رسول اکرم می زدند و با فوت فرزندان پسر حضرت رسول مثل عبداله و قاسم و طاهر کفار قریش پیغمبر را با ابتر و بلا عقب بودن ملامت می‌کردند.

وی افزود: از امام صادق (ع) نقل است که کوثر نهری است در بهشت که خداوند آن را به پیغمبرش در عوض فرزندش عبداله که در حیات آن بزرگوار از دنیا رفت عطا کرد. به نقل دیگر کوثر حوض کوثر است که خداوند به پیامبر عطا کرده و مومنان به هنگام ورود به بهشت از آن سیراب می‌شوند و بعضی‌ها گفته‌اند کوثر قرآن است که خداوند بر پیامبرش نازل فرموده و خیلی‌ها هم کوثر را به کثرت فرزندان و ذریه که همه آنها از نسل دخترش فاطمه زهرا (س) است تعبیر کرده‌اند.

آیت الله محسنی گرکانی تصریح کرد: قابل توجه اینکه سوره کوثر زمانی به پیامبر فرود آمد که از خیر کثیر خبری نبود این خبری بود که حکایت از آینده داشت و خبر مسرت بخشی بود اعجاز آمیز و بیانگر حقانیت دعوت به توحید پیامبر، زیرا این سوره مبارکه در مکه نازل شده و سران قریش پیامبر را ابتر می‌گفتند چون فرزند پسری نداشت و عبداله فرزند آن حضرت از دنیا رفته بود.

وی خاطرنشان کرد: این سوره پیغمبر را تسلی می‌دهد که نگران نباش ما به تو کوثر  عطا کردیم از برکت کوثر از نعمت‌های مادی و معنوی فراوانی بهره‌مند خواهی شد تو ابتر نیستی و دشمنان تو ابترند.

رئیس دیوان عالی کشور درباره فضیلت این سوره بیان داشتند: پیامبر خدا در حدیثی فرموده که هر کس این سوره شریفه را تلاوت کند خداوند او را از نهرهای بهشتی سیراب خواهد کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار