امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79362
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه فارس حسن نجفی سولاری امروز در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال جاری که در محل مرکز فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس حسن نجفی سولاری امروز در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال جاری که در محل مرکز فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام  سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار داشت: در این شعار که در حقیقت شعار فرهنگ و اقتصاد است یک راهبرد مشخص شده است.

رئیس مرکز رسانه‌‌های دیجیتال با بیان اینکه مدیریت جهادی فقط مختص مدیران نیست، افزود: باید تمامی لایه‌های نظام اقتصادی با مفهوم فرهنگ هم راستا باشد.

وی با تاکید بر این که باید تحولی اساسی در وزارت ارشاد به وجود آید، بیان داشت: هم‌‌اکنون 18هزار مسجد و کانون فرهنگی و هنری و 32 هزار مرکز آموزشی، فرهنگی و هنری در کشور وجود دارد.

سولاری در ادامه افزود: اگر بپذیریم که فرهنگ مانند هوا است بنابراین باید مردم را در هوای آلوده قرار ندهیم.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال ابراز داشت: تمامی اپراتورها باید نظارت و کنترل قوی بر مجموعه‌ها از حیث فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه عمده گردش اطلاعاتی مردم بیرونی بوده و درصد کمی به داخل کشور اختصاص یافته است، بیان داشت: مردم باید با استفاده از 10درصد هزینه فعلی به اطلاعات و محتوای مورد نظر خود در کشور دسترسی داشته باشند.

به گفته رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال، این امر هم‌اکنون در شورای عالی فضای مجازی در حال پیگیری است.

سولاری همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب، گفت: وزارت ارشاد در تلاش است نمایشگاه کتاب را در سال جاری به بهترین نحو برگزار کند که البته در این راستا مرکز رسانه‌های دیجیتال تمام در اختیار معاونت فرهنگی وزارت ارشاد خواهد بود.

وی با بیان اینکه در تخصیص مکان برای ناشران رسانه‌های دیجیتال در این دوره از نمایشگاه کتاب محدودیت داریم، گفت: با توجه به اینکه تعداد درخواست‌ها از سوی ناشران برای شرکت در نمایشگاه کتاب بسیار قابل توجه بود اما بر همین اساس تعداد محدودی پذیرفته شدند.

وی همچنین به جشنواره رسانه‌های دیجیتال اشاره کرد و گفت: 4هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و رقابت‌ها بسیار سخت است و هم‌اکنون داوری‌ها آغاز شده  و پیش‌بینی می‌شود که اختتامیه جشنواره تا پایان اردیبهشت ماه برگزار شود.

وی با بیان اینکه آثار تولید شده توسط ناشران رسانه‌های دیجیتال در سال جاری برابر 2350 تا 2400 اثر است، ادامه داد: به 100 ناشر  دیجیتال در نمایشگاه غرفه تعلق گرفته است.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال همچنین با تاکید بر ایجاد و گسترش دولت الکترونیک، بیان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ایجاد یک شبکه برای مدیریت دولت الکترونیک از برخی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها عقب‌تر است.

سولاری با بیان اینکه پهنای باند اینترنت در اختیار وزارت ارشد 45 مگ است، افزود: این در حالی است که پهنای باند در اختیار یک مرکز آزمایشگاهی در وزارت علوم از کل وزارت ارشاد بیشتر است.

وی ادامه داد: شبکه‌ ملی فرهنگ یکی از واقعیت‌های عملیاتی موجود است. کارت ملی فرهنگ نیز در همین زیرمجموعه‌ می‌گنجد، به این معنا که در کنار سبد کالایی که به مردم داده می‌شود، یک بسته فرهنگی نیز به مردم داده شود. این بسته می‌تواند یک کتاب یا یک بازی آنلاین باشد.

سولاری با بیان اینکه حدود 80 درصد دانشجویان از موبایل هوشمند استفاده می‌کنند و 50 درصد مردم نیز گوشی هوشمند دارند، گفت: بر همین اساس فعالیت در حوزه‌ تولید محتوای موبایل مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی درباره شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی، گفت: در این باره باید گفت که بعضی پیامک‌ها وضعیت خوبی ندارند به طوری که در مواردی ناچار شده‌ایم که برخی شکایت‌ها را به دادگاه بکشانیم.

به گفته رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال، وضعیت موبایل و محتوایی که در حال رد و بدل شدن است، بسیار نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، به هیچ‌یک از اپراتورها اجازه‌ انتشار پیامک انبوه داده نمی‌شود، گفت: این امر مشروط بر این است که پیامک در سامانه‌ای که طراحی شده، بارگذاری و پس از کنترل، منتشر شود.

وی با اعلام اینکه حجم رسمی صادرات نرم‌افزار 400میلیون تومان اعلام شده است، از طرح ساماندهی شبکه‌های اجتماعی سخن به میان آورد و گفت: این طرح در سه سطح اجرایی می‌شود

سولاری درباره‌ بازی بازگشت مختار خاطرنشان کرد: این بازی توسط شخصی در سال‌های گذشته تولید شده است که مجوزی را برای این امر اخذ نکرده است
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار