امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79369
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حقانی در بازدید از درکه، با اشاره به مشکلات کوهپایه های شمال تهران گفت: به طور کلی، مناطق شمالی تهران با دو مشکل عمده ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حقانی در بازدید از درکه، با اشاره به مشکلات کوهپایه های شمال تهران گفت: به طور کلی، مناطق شمالی تهران با دو مشکل عمده مواجهند، اولین مشکل، تردد بیش از اندازه خودروهای شخصی است که باعث می شود چهره این مناطق، زشت شود. عموما این خودروها، متعلق به شهروندانی است که به خاطر تفرج و تفریح به این مناطق می آیند و هم باعث مزاحمت برای اهالی می شوند و هم مشکلات زیست محیطی به دنبال می آورند و دومین مشکل نیز به ریختن زباله ها در معابر و فضای عمومی برمی گردد.

رئیس کمیته فضای سبز و خدمات شهری شورای شهر در این باره توضیح داد: می دانیم کوهنوردان و طبیعت گردان به اصطلاح حرفه ای که به طور مرتب از فضای طبیعی کوهستانهای شمال تهران استفاده می کنند درباره دورنریختن زباله در طبیعت، دقت زیادی دارند، ولی متاسفانه برخی شهروندان درباره این مسئله، دقت کافی نمی کنند که لازم است فعالان محیط زیست دراین باره فرهنگسازی کافی داشته باشند تا شاهد پاک بودن زمین در اراضی کوهپایه ای شمال شهر باشیم.
ساخت و سازهایی برای فروش

حقانی در بازدید از کوچه های محله درکه، با اشاره به ساختمان 8 طبقه ای که مقابل آن، تابلوی فروش واحدهای مسکونی نصب شده بود، گفت: متاسفانه ساخت و ساز در ارتفاعات بالا، کنترل نمی شود و این دغدغه همیشگی شهروندان و مسئولان محلی و ملی است، از جمله دیده ایم که رهبر معظم انقلاب هم در نشست خود با شورای شهر و شهرداری تاکید کردند که جلوی ساخت و ساز در ارتفاعات گرفته شود، ولی هنوز شاهد هستیم ساختمان هایی با تراکم بالا در این مناطق ساخته می شود و هیچ کس در این واحدها ساکن نیست و فقط برای فروش و سودآوری ساخته شده است.

حقانی در ادامه بازدید خود با کوهنوردان و شهروندان سحرخیزی که برای استفاده از هوای کوهستان به درکه آمده بودند، به گفتگو پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها