امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79370
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، ارتقاء انضباط ترافیکی و کاهش سوانح و تلفات ناشی از آن را از اهداف کلان پلیس راهور تهران بزرگ نام برد و با اشاره به هدف گذاری فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر کاهش 20 درصدی سوانح در سال 93، اظهارداشت: امیدواریم بتوانیم در سال جاری به هدف گذاری تعیین شده برسیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در سال جاری شاهد چهارمین سال متوالی با روند کاهش تلفات در تهران بزرگ هستیم، گفت: امروز نسبت به سال 89 کاهش 50 درصدی تلفات را در پایتخت تجربه کرده‌ایم که برای استمرار این روند کاهشی، نیازمند برنامه‌ریزی جدی برای گروه عابران و موتورسیکلت‌سواران هستیم.

وی تغییر نگرش در موضوع ترافیک اعم از جامعه، مردم و دستگاه‌های متولی را امری الزامی دانست و گفت: شهر باید محل آسایش انسان باشد، کشورهایی که سیاست خودرو محور را اجرا کردند پس از چند سال با تغییر سیاست به سمت سیاست انسان محور سوق پیدا کردند؛ باید شهر تهران به محلی توأم با آسایش و آرامش برای شهروندان و رانندگان تبدیل شود که تحقق این امر در سایه تعامل و همکاری افراد جامعه و دستگاه‌های مسئول میسر است.

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به تکالیف و حقوق متقابل پلیس و مردم گفت: با توجه به اینکه مردم دارای حقوق و تکالیفی هستند و پلیس نیز در برابر مردم حقوق و تکالیفی را برعهده دارد به دنبال آن هستیم تا این حقوق و تکلیف مردم به درستی اداء شود.

سرهنگ حسینی تصریح کرد: باید کنترل ترافیک را از فضای سنتی خارج و به سمت سیستم‌های کنترلی هوشمند (ITS) سوق پیدا کند؛ گسترش این سیستم‌های هوشمند در تقاطع، معابر و بزرگراه‌های تهران یکی دیگر از برنامه‌های این پلیس در سال جاری به شمار می‌آید.

وی افزود: تجربه نشان داده تقاطع‌ها، معابر و میادینی که به این سیستم‌های هوشمند مجهز هستند بیش از 99 درصد مردم انضباط اجتماعی را رعایت می‌کنند و بزرگراه طبقاتی صدر، تونل‌های مجهز به دوربین و تقاطعات دارای سیستم ثبت تخلف از نمونه‌های بارز و موفق این موضوع هستند.

رئیس پلیس راهور تهران بر اهمیت تعالی فردی و سازمانی تاکید کرد و گفت: بازخورد این تعالی به ارتقاء کیفیت خدمات پلیس راهور در سطح شهر منجر می‌شود و از سوی دیگر ما را در رسیدن به اهدفمان کمک می کند.

این مقام انتظامی، ارتقاء بهره‌وری و بهبود کارآیی و اثربخشی پلیس راهور تهران بزرگ را یکی از برنامه‌های مهم در سال 93 عنوان کرد و گفت: ما به لحاظ کارآیی هیچ مشکلی نداریم ولی باید در بحث اثربخشی تمرکز بیشتری داشته باشیم که این مهم نیازمند برنامه‌ریزی‌های متعدد در منابع انسانی و مادی و... است.

حسینی ادامه داد: با افزایش 30 درصدی اثربخشی اقدامات پلیس امکان بهبود ترافیک به صورت محسوس در تهران بزرگ وجود دارد، درصدد هستیم به شدت از اقدامات هیجانی، احساسی و عجولانه بپرهیزیم و فعالیت‌های خود را در نهایت هوشمندی، صبر و حوصله انجام دهیم.

وی بر تغییر رویکرد در برنامه‌ها و طرح‌های پلیس راهور تاکید و تصریح کرد: تغییر نگرش ترافیکی یک الزام قطعی است که هم باید در مردم و هم دستگاه‌های متولی امر ترافیک ایجاد شود.

حسینی با اشاره به گلایه شهروندان در خصوص موتورسوارن متخلف، تصریح کرد: برخورد با موتورسواران متخلف سال‌هاست در دستور کار پلیس قرار دارد و امسال هم پیگیری خواهد شد، باید بتوانیم به صورت هوشمند با تخلفات موتورسواران برخورد کنیم.

رئیس پلیس راهور پایتخت، تحقق اهداف انضباط ترافیکی را نیازمند برنامه‌های همه جانبه دانست و گفت: نباید به مسئله ترافیک به صورت تک بعدی، بخشی و جزیره‌ای نگاه کنیم که قطعاً به اهداف خود نمی‌رسیم؛ استفاده از سیستم‌های هوشمند تنها یک قطعه از پازل است، از سوی دیگر باید به اصلاح هندسی معابر توجه کنیم.

وی هوشمندسازی معابر را یکی دیگر از برنامه‌های این پلیس در سال جاری برشمرد و افزود: با توجه به قول‌های مساعدی که داده شده، امیدواریم رینگ طرح اضطراری زوج و فرد همچون محدوده طرح ترافیک مجهز به دوربین شوند؛ همچنین کلیه تقاطع‌های اصلی و بزرگراه‌هایی که هنوز به دوربین‌های ثبت تخلف مجهز نشده‌اند به این قابلیت تجهیز شوند.

حسینی با بیان اینکه قطعاً ایرادات هندسی معابر در وقوع سوانح تأثیرگذار است، گفت: کلیه نواقص معابر، روزانه از سوی پلیس کنترل می شود.

این مقام انتظامی بر توسعه حمل و نقل عمومی و مترو و خطوط بی‌آر‌تی تأکید کرد و افزود: با گسترش سیستم‌های هوشمند از نیروهای انسانی پلیس کاسته و به سمت پلیس حرفه‌ای گام برداریم.

وی بر رعایت حقوق مردم از سوی پلیس تأکید کرد و گفت: وقوع تصادفات، محصول یک تخلف است؛ مسئله ترافیک ماحصل مثلث مهندسی ترافیک، آموزش و اجرای مقررات است که پلیس تنها بخش اجرای مقررات را برعهده دارد.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: تلاش می‌کنیم پلیسی باوقار و خوش اخلاق باشیم تا فردی جرئت ارتکاب تخلف را به خود ندهد.

حسینی با اشاره به اصلاح رفتار مأموران و برنامه‌های خود در این راستا خاطرنشان کرد: امیدواریم سیاست‌های اصلاح رفتار مأموران که از سطوح بالا در حال پیگیری است از نظر آماری نیز خود را نشان دهد و از میزان شکایات ثبت شده در سامانه 197 کاسته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها