امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79374
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، مرضیه گرد ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی که در استانداری این استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، مرضیه گرد ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی که در استانداری این استان با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، رؤسای آموزش و پرورش و خیرین مدرسه‌ساز استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران تصویب قانون شورای آموزش و پرورش به عنوان یکی از مترقی‌ترین قانون‌ها است.

وی با تأکید بر تشکیل منظم و دقیق جلسات شورای آموزش و پرورش، کیفی‌سازی تصمیمات شورای آموزش و پرورش و آسیب‌شناسی مسائل آموزش و پرورش در منطقه اضافه کرد: مبنای ارزیابی وزارت آموزش و پرورش از شوراها کیفیت اثرگذاری آنها در آموزش و پرورش استان‌ها است.

گرد با بیان اینکه شوراهایی موفق‌تر هستند که با حضور استانداران، فرمانداران، ائمه جماعات و بخشداران تشکیل شده‌‌اند؛ خطاب به استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: طی بازدید‌های اخیر از استان باید گفت برخی از مسائل و مشکلات خراسان رضوی که توسط شورای آموزش و پرورش مطرح شده است با مساعدت فرمانداران، بخشداران و ... حل می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه باید از تمامی ظرفیت‌های شوراها استفاده بهینه شود، تصریح کرد: در حل مشکلات آموزش و پرورش باید از حضور خیرین مدرسه‌ساز نیز استفاده شود.

وی تصریح کرد:‌ بسیاری از مشکلات خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند به راحتی در حوزه شهرداری‌ها و استانداری‌ها حل شود.

گرد ادامه داد: تحقق درآمدهای آموزش و پرورش یکی از مسائلی است که مدنظر وزارت بوده و حقی است که قانون برای وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته و اختصاص داده و ما پیگیر تحقق آن هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: در شوراها حل مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی می‌تواند با مساعدت ائمه جماعات، فرمانداران و بخشداران و با استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای هیئت علمی در هر منطقه صورت گیرد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های خانواده آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید امنیت روانی در شوراها تقویت شده و از مشارکت اولیا نیز بهره‌گیری شود.
 
وی افزود: مشارکت مردم برای حل مشکلات باید تقویت شود و می‌توان در زمینه‌های اهدای زمین‌ها، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه، ترمیم مدارس غیردولتی و فراهم کردن زمینه‌های ارتقای کیفیت آموزش در مدارس دولتی و غیردولتی از مشارکت مردم استفاده کرد.

گرد گفت:‌ زمینه رشد، تعالی و تشویق دانش‌آموزان، نخبگان و معلمان فرهیخته نیز باید در شوراها مدنظر باشد.
انتهای پیام/2202/ز40
برچسب ها:
آخرین اخبار