امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79380
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق پیروز، صبح امروز با حضور در دفتر اسناد رسمی به طور قانونی کل سهام خود در بیمارستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق پیروز، صبح امروز با حضور در دفتر اسناد رسمی به طور قانونی کل سهام خود در بیمارستان کسری را برای ساخت مرکز آکادمیک فارابی اهدا و واگذار نمود.

پیروز با اشاره به حضور 37 ساله خود در بیمارستان فارابی گفت: من از 10 مرداد 1330 به عنوان دستیار در بیمارستان فارابی مشغول به کار شدم و مدت 37 سال در آن بیمارستان به درمان بیماران و تدریس مشغول بودم. معتقدم فارابی به عنوان قطب چشم پزشکی کشور باید هم خدمات چشم پزشکی را در بالاترین سطح و به طور گسترده به مردم ارائه دهد و هم با کمک مراکز دیگر سطح علمی چشم پزشکی را در ایران و جهان بالا ببرد.

پیروز خاطر نشان کرد، این مرکز آکادمیک بایستی روی مشکلاتی که در زمینه بینائی و چشم در ایران وجود دارد کار کند تا درمان بیماران بهتر صورت گیرد.

این استاد پیشکسوت دانشگاه در ادامه افزود: کاری که من امروز انجام دادم، یعنی واگذاری سهام من در بیمارستان کسری به بیمارستان فارابی، کار بسیار کوچکی است.

وی تصریح کرد: اعتقاد من این است، چشم پزشکانی که علاقه‌مند به پیشرفت علم چشم پزشکی و خدمت به مردم هستند، می توانند در این کار خیر شرکت نموده و  مرکز چشم پزشکی فارابی را تقویت کنند تا با گسترش آن بتواند اهدافی را که در حیطه چشم پزشکی در زمینه درمان، آموزش، تحقیقات و پیشگیری بیماری‌های چشم دارد توفیق بیشتری حاصل کند.

پیروز به همکاران جوانانی که وارد رشته چشم پزشکی می‌شوند توصیه کرد: هدف هر طبیبی خدمت به مردم است، جوانانی که وارد عرصه چشم پزشکی می‌شوند در هر حیطه‌ای اعم از آموزش، درمان یا تحقیقات باید خواه ناخواه این هدف را تحت نظر داشته باشند و بدانند در نهایت امر همه این کارهایی که انجام می‌گیرد برای سلامت مردم است. از جوانان می‌خواهم تا زمانی که امکان کار کردن دارند وظیفه خودشان در درمان بیماران را انجام دهند.

جباروند رئیس بیمارستان فارابی و مدیر گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در تقدیر از این عمل خیرخواهانه و خداپسندانه گفت: آنچه ماندگار است کارهای خدائی است. این به نظر من نیکوترین کاری بود که توسط استاد ارجمند دکتر پیروز انجام شد و انشاءالله الگوئی باشد برای سایر همکاران تا هم دنیایشان آباد شود و هم آخرتشان، و مردم را هم در این خیرات خود سهیم کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها