امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79390
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیا تا به حال شنیدید که برخی می گویند ارزش ششم ابتدایی های قدیم از دیپلم های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیا تا به حال شنیدید که برخی می گویند ارزش ششم ابتدایی های قدیم از دیپلم های امروزی بیشتر است؟

برخی هم به این موضوع اشاره می کنند که ششم ابتدایی های قدیم می توانستند در مدارس درس بدهند اما امروزه، مدرک دیپلم برای تدریس در مدارس کافی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: مطمئن باشید که دیپلمه های فعلی باسوادتر از دیپلمه های دوران قدیم هستند.

وی ادامه داد: در گذشته در جمعیت 35 میلیونی، 375 هزار نفر دارای تحصیلات بیش از دیپلم بودند اما در حال حاضر سالی 4 میلیون دانشجو داریم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: برخی می گویند «نمی دانید ششم ابتدایی قدیم چی بود؟»؛ واقعاً چه بود؟ ششم ابتدایی بود و ما نیز آن دوره را طی کردیم.

وی افزود: در آن دوران دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری خیلی کم بود و به همین دلیل هر کس یک ششم ابتدایی داشت، باسواد بود اما در حال حاضر همه اعضای یک خانواده باسواد هستند و می بینیم که پوشش تحصیلی 98 درصد و ضریب باسوادی در کشور 85 درصد است؛ پس این نکته فراموش نشود که سطح دانش و آموخته های دانش آموزان فعلی به مراتب بیشتر از دانش آموزان قدیم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها