امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79396
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در مورخه 17/12/1392 صاحب یکی از طلافروشی های خیابان 15 خرداد در تماس با  مرکز فوریت های پلیسی 110 خبر از سرقت 5 عدد سکه ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در مورخه 17/12/1392 صاحب یکی از طلافروشی های خیابان 15 خرداد در تماس با  مرکز فوریت های پلیسی 110 خبر از سرقت 5 عدد سکه تمام بهار آزادی توسط یک زن و شوهر جوان داد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که خانم جوانی توسط صاحب مغازه طلافروشی و همکارانش به عنوان همسر سارق متواری دستگیر و این در حالیست که این خانم مدعی بود که فرد متواری هیچ نسبت خانوادگی با او نداشته است.

با انتقال زن جوان به کلانتری، وی در اظهارات خود به مأموران گفت: فردی به نام رضا - که از محل طلافروشی متواری شد -  قصد تهیه یک وام برای مرا داشت ؛ در بین رفتن به مسیر محل دریافت وام ، این شخص مدعی خرید تعدادی سکه طلا  شد و از من درخواست کرد تا برای خرید سکه و بهمراه وی به طلافروشی مراجعه نمایم ؛ در داخل مغازه ، ایشان پس از گرفتن سکه ها و به بهانه دیدن طلاهای پشت ویترین مغازه ( بهمراه سکه ها و در حالیکه من در داخل طلافروشی حضور داشتم ) از مغازه خارج و ناپدید شد.

صاحب مغازه طلافروشی نیز در اظهارات به مأموران گفت : فردی که اقدام به سرقت سکه ها کرد، در زمان حضور در داخل طلافروشی این خانم را همسرش معرفی و ایشان نیز هیچ اعتراضی به این مطلب نکرد ؛ همین موضوع باعث شد تا من نیز به آنها اعتماد کرده و تعداد 5 سکه طلا را تحویل آنها دهم.

مأمورین تیم تجسس ویژه کلانتری با توجه به این شیوه و شگرد سرقت و بررسی دوربین های مداربسته طلافروشی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت شدند که بارها به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت از طلافروشی کرده بود ؛ با شناسایی این متهم به نام محمدرضا . خ ( 38 ساله ) و شناسایی مخفیگاه وی در خیابان پیروزی – خیابان پرستار، وی توسط مأمورین تیم تجسس ویژه کلانتری 113 بازار دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال متهم به پایگاه هفتم آگاهی و بررسی سوابق، وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و با بیش از هفت فقره سرقت - بدین شیوه و شگرد - مورد شناسایی قرار گرفت؛ لذا هماهنگی‌های لازم انجام و متهم با توجه به تعدد سوابق خود در پایگاه یکم آگاهی و جهت ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 بررسی سوابق متهم حکایت از ان داشت که "محمدرضا . خ"  پس از آخرین دستگیری ، با تأمین قرار وثیقه 200 میلیون تومانی ، در بهمن ماه سال گذشته از زندان آزاد و مجددا سرقت های خود از طریق طرح آشنایی با دختران و زنان جوان جهت استفاده از آنها در سرقت ها را آغاز کرده است.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت های مشابه و به جهت شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی  که در همین مدت چند ماهه از زمان آزادی متهم، توسط متهم مورد سرقت، فریب و یا کلاهبرداری قرار گرفته اند دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران صادر شده ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگان  دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نیاوران – سه راه یاسر مراجعه نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار